Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Wynik ze startu wspólnego kobiet: wyniki i relacja - kolarstwo

25/09/2021, 14:35 GMT+2

Wielki sukces Katarzyny Niewiadomej. Polka wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. We Flandrii, w wyścigu ze startu wspólnego, po złoto sięgnęła Włoszka Elisa Balsamo. Druga finiszowała Holenderka Marianne Vos.

Licząca 157,7 kilometra trasa sobotniego wyścigu prowadziła z Antwerpii do Leuven. Choć była skrojona pod sprinterki, to jej przewyższenie sięgało tysiąca metrów.

Aktywna na trasie

Niewiadoma była kapitalnie dysponowana. Przez większą część dystansu to ona występowała w pierwszoplanowej roli. Była niezwykle aktywna, trzykrotnie urywała się rywalkom, próbując ucieczek. To również Polka pracowała najmocniej, by pokrzyżować plany faworyzowanej koalicji Holenderek.
Ostatecznie do finiszu dotarła w samym czubie stawki. Wydawało się jednak, że o medal będzie piekielnie trudno, bo była osamotniona. Ona jednak zachowała wystarczającą ilość sił. Linię mety przecięła jako trzecia.
Pozostałe Biało-Czerwone uplasowały się na dalszych miejscach - Karolina Kumiega była 51., Marta Lach 54., Marta Jaskulska 69., a Aurela Nerlo 73.
Niewiadoma wystartowała w mistrzostwach świata po raz dziewiąty, zdobyła pierwszy medal. To również pierwszy medal dla reprezentantki Polski w konkurencji elity kobiet.