Mistrzostwa świata w kolarstwie 2021. Wyścig ze startu wspólnego juniorek - relacja i wyniki - Kolarstwo

25/09/2021, 10:58 GMT+2

Zoe Backstedt została mistrzynią świata juniorek w wyścigu ze startu wspólnego. Brytyjka w Leuven wyprzedziła Amerykankę Kaię Schmid i Niemkę Lindę Riedmann. Dwie z czterech startujących Polek nie ukończyły rywalizacji.

Kaia Schmid, Zoe Backstedt i Linda Riedmann

Backstedt ze Schmid walczyła do ostatnich metrów. Brytyjka wyprzedziła rywalkę na samym finiszu. Trzecia na mecie Riedmann do triumfatorki straciła 57 sekund.
Najlepsza z Polek - Malwina Mul - zajęła 37. miejsce, zaś 46. była Tamara Szalińska - obie strata 6.04.
Rywalizacji nie ukończyły Olga Wankiewicz i Julia Wudniak.

Niewiadoma w gronie faworytek

W sobotę wyłoniona zostanie również mistrzyni świata elity kobiet w wyścigu ze startu wspólnego. Polskę reprezentują Katarzyna Niewiadoma, Marta Lach, Marta Jaskulska, Karolina Karasiewicz, Karolina Kumięga i Aurela Nerlo.
W gronie faworytek do medali wymienia się Niewiadomą.
Transmisja w Eurosporcie 1 i Player.pl
Wyniki MŚ - wyścig ze startu wspólnego juniorek (75,2 km):1. Zoe Backstedt (W. Brytania) 1:55.33