Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym 2022: jazda indywidualna na czas kobiet – wyniki i relacja

17/08/2022, 13:56 GMT+2

Szwajcarka Marlen Reusser w środę po raz drugi z rzędu zdobyła złoty medal w jeździe indywidualnej na czas mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym. Najlepsza z reprezentantek Polski Agnieszka Skalniak-Sójka uplasowała się na 10. miejscu.

Marlen Reusser

Rywalizacja odbywała się na 24-kilometrowej trasie wokół miejscowości Fuerstenfeldbruck. Droga sprzyjała najlepszym specjalistkom od samotnej walki z czasem, choć nie była zupełnie płaska i znajdowało się na niej kilka krótkich podjazdów.

Powtórka sprzed roku

Podobnie jak w poprzedniej edycji czempionatu Starego Kontynentu, w rywalizacji o medal z najcenniejszego kruszcu liczyły się tylko dwie zawodniczki – Reusser i jeszcze bardziej utytułowana Holenderka Ellen van Dijk, która zdobywała złoto w tej konkurencji na ME w latach 2016-19. W 2021 roku podczas mistrzostw w Trydencie Szwajcarka pokonała tę rywalkę z przewagą ponad 19 sekund.
Tym razem różnica między najlepszą dwójką wyniosła zaledwie 6 sekund. Obrończyni tytułu pokonała trasę w czasie 30.59,90. Na trzecim stopniu podium uplasowała się kolejna Holenderka Riejanne Markus, tracąc do zwyciężczyni 28 sekund.
Skalniak-Sójka zamknęła czołową dziesiątkę z rezultatem 32.50,71. Druga z Polek - Marta Lach - pokazała się z gorszej strony, kończąc zmagania dopiero na 25. pozycji z czasem 34.49,88.
Po rywalizacji kobiet walkę o medale ME w jeździe indywidualnej na czas walczyć będą mężczyźni. Polskę reprezentują Maciej Bodnar i Filip Maciejuk. Transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze od godz. 17:30.
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl