Dookoła Szwajcarii 2021: wyniki 6. etapu i klasyfikacja generalna wyścigu - kolarstwo

11/06/2021, 17:33 GMT+2

Andreas Kron z ekipy Lotto Soudal dzięki interwencji sędziów wygrał szósty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Szwajcarii z metą w Disentis-Sedrun. Koszulkę lidera zachował Ekwadorczyk Richard Carapaz (Ineos Grenadiers).

Pierwszy linię mety minął mistrz świata z Florencji (2013) Portugalczyk Rui Costa, ale został przesunięty na drugie miejsce za zmianę toru jazdy na finiszu, czym przeszkodził Kronowi. Trzeci był Austriak Hermann Pernsteiner.

Kolejne miejsca, z większymi stratami, zajęli inni uczestnicy ucieczki, a peleton, z faworytami wyścigu, dojechał do mety blisko trzy minuty po pierwszych kolarzach.

Prawie pół minuty zapasu lidera

W czołówce klasyfikacji generalnej bez zmian: Carapaz wyprzedza o 26 sekund Duńczyka Jakoba Fuglsanga (Astana) oraz o 38 sekund Niemca Maximiliana Schachmanna (Niemcy/Bora-Hansgrohe).

W imprezie startuje trzech Polaków, ale zajmują odległe lokaty. Najwyżej, na 117. miejscu, sklasyfikowany jest Michał Gołaś (Ineos Grenadiers).

Ośmioetapowy wyścig ma najwyższą kategorię World Tour.