Puchar Świata w biathlonie - Bieg na dochodzenie na 10 km w Oestersund: wyniki i relacja

03/12/2023, 15:46 GMT+1

Biathlonowy bieg na dochodzenie na 10 km w szwedzkim Oestersund należał do Francuzki Lou Jeanmonnot. 22. miejsce w zawodach Pucharu Świata zajęła bezbłędna na strzelnicy Polka Anna Mąka

Riiber wygrał bieg do kombinacji norweskiej w sobotnim konkursie w Lillehammer

Drugie miejsce zajęła Niemka Franziska Preuss, a trzecia była jej rodaczka Vanessa Voigt.

Zwyciężczyni również bez pudła

Francuzka, która w piątek wygrała także sprint, jako jedyna z czołowej trójki strzelała bezbłędnie i ukończyła bieg z czasem 31.41,3 po zaciętej, emocjonującej walce na finiszu z Preuss. Druga na mecie Niemka przegrała z nią zaledwie o 0,3 s. Voigt zanotowała stratę 18,5 s.
Dla Mąki był to bardzo dobry występ - strzelała bezbłędnie, dzięki czemu awansowała z 46. na 22. miejsce, ze stratą nieco ponad trzech minut do zwyciężczyni. Natalia Sidorowicz nie wystartowała z powodu przeziębienia.
Liderką klasyfikacji generalnej jest Preuss z dorobkiem 200 punktów. Jeanmonnot jest na drugiej pozycji - 197, a na trzeciej plasuje się Voigt - 165.
W niedzielę odbędzie się jeszcze bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn.
To ostatnie konkurencje w inauguracyjnej rundzie biathlonowego Pucharu Świata. Kolejną zaplanowano na 8-10 grudnia w austriackim Hochfilzen.