Mistrzostwa Norwegii w Pucharze Świata. Wzięli całe podium

21/01/2024, 15:40 GMT+1

Trójka norweskich biathlonistów zajęła podium we włoskiej Anterselvie, rywalizując na 15 km w biegu ze startu wspólnego Pucharze Świata. Zwyciężył Vetle Sjaastad Christiansen przed Johannesem Dale-Skjevdalem i Vebjoernem Soerumem.

Pekin 2022. Wyjaśniamy igrzyska. Biathlon

31-letni Christiansen wygrał czasem 35.51,4, zaliczając jedną rundę karną. To jego drugie w sezonie i szóste zwycięstwo w karierze.

Francuski rodzynek

Dale-Skjevdal na strzelnicy pomylił się dwa razy i stracił 10,7 s. Z kolei Soerum, podobnie jak triumfator, miał jedną rundę karną i był gorszy od niego o 14 s.

W pierwszej szóstce zostali sklasyfikowani lider punktacji generalnej Norweg Johannes Thingnes Boei (5.), a tuż za nim jego brat Tarjei. Czwarty był Francuz Quentin Fillon Maillet, jedyny bezbłędny strzelec w 30-osobowej stawce. Polacy nie startowali.
Bieg masowy w Anterselvie - wyniki

Runda w Anterselvie jest ostatnim sprawdzianem elity przed mistrzostwami świata w czeskim Novym Mescie (7-18 lutego). Mistrzostwa Europy odbędą się w słowackim Osrblie w dniach 24-28 stycznia.