Norweska sztafeta najlepsza w Anterselvie. Polacy zdublowani

20/01/2024, 20:28 GMT+1

Norweska sztafeta mieszana 4x6 km wygrała rywalizację w Pucharze Świata w Anterselvie. Na drugim miejscu uplasowali się Włosi, a trzecie miejsce zajęła Szwecja. Polska została zdublowana i ostatecznie była 14.

Pekin. Biathlon. Johannes Boe wywalczył złoty medal w sprincie na 10 km

Juni Arnekleiv, Karoline Offigstad Knotten, Tarjei Boe oraz jego młodszy brat Johannes Thingnes Boe, który jest liderem klasyfikacji generalnej PŚ indywidualnie, zwyciężyli z pewną przewagą 22,3 s nad Włochami. Szwedzi stracili do zwycięzców 1.07,8.
Joanna Jakieła, Daria Gembicka (zastąpiła zgłoszoną wcześniej do składu Annę Mąkę), Konrad Badacz i Marcin Zawół byli łącznie na komplecie ośmiu strzelań, ale przed ostatnim okrążeniem zostali zdublowani i zdjęci z trasy - podobnie jak sześć innych ekip.

Supermikst dla Niemców

Wcześniej w sobotę odbyła się rywalizacja par mieszanych, czyli supermikst. Zwyciężyli Niemcy Vanessa Voigt i Justus Strelow. Natalia Sidorowicz i Jan Guńka zajęli 16. miejsce.
Runda w Anterselvie jest ostatnim sprawdzianem elity przed mistrzostwami świata w czeskim Novym Mescie na Morave. W programie na niedzielę są biegi ze startu wspólnego kobiet i mężczyzn, bez udziału polskich biathlonistów.