Lisa Vittozzi przejęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ. Wyniki biegu na dochodzenie w Canmore

16/03/2024, 19:50 GMT+1

Lisa Vittozzi w sobotę wygrała bieg na dochodzenie na 10 km w kanadyjskim Canmore, zostając nową liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Włoszka zdobyła małą Kryształową Kulę w tej konkurencji. Najlepsza z reprezentantek Polski Anna Mąka zajęła 28. miejsce.

Pekin 2022. Wyjaśniamy igrzyska. Biathlon

Vittozzi do sobotniego biegu wyruszyła na trasę jako pierwsza zawodniczka. Podstawą jej sukcesu był nie tylko dobry bieg, ale także niemal bezbłędne strzelanie. Włoszka zaliczyła tylko jedną rundę karną.

Francuzki uzupełniły podium w Canmore

Kolejne miejsca na podium zajęły Francuzki, które trzykrotnie spudłowały. Lou Jeanmonnot była wolniejsza o 12,2, a Justine Braisaz-Bouchet o 19,4 s.
Dotychczasowa liderka, Ingrid Landmark Tandrevold (4 karne rundy) została sklasyfikowana na 19. pozycji. Norweżka straciła 1.49,4.
Wszystkie Polki przybiegły w punktowanej czterdziestce. Awans o dziesięć miejsc, na 28. lokatę, zanotowała Mąka (3 pudła/2.44,8 za zwyciężczynią). Natalia Sidorowicz była 34. (3/3.01,3), a Joanna Jakieła 39. (4/3.27,9).
Na niedzielę zaplanowano ostatnią konkurencję sezonu, bieg ze startu wspólnego na 12,5 km. Liderka PŚ Vittozzi zgromadziła 1071 punktów, druga Tandrevold traci do niej 61, a trzecia Jeanmonnot 93 oczka.