Żużel. Maksymilian Pawełczak został mistrzem świata do lat 16 w klasie 250cc

Akt. 28/06/2024, 22:29 GMT+2

Maksymilian Pawełczak został indywidualnym mistrzem świata do lat 16 w klasie 250cc na żużlu. 14-letni zawodnik z Bydgoszczy wygrał finałowy turniej SGP3 w Gorzowie Wielkopolskim.

Maksymilian Pawełczak został mistrzem świata SGP3!

W piątkowe popołudnie Pawełczak nie miał sobie równych. Wygrał wszystkie pięć wyścigów, zdobywając łącznie 15 punktów (w SGP3, w przeciwieństwie do zawodów SGP i SGP2, nie odbywają się półfinały i finał).
Drugi był Australijczyk Beau Bailey (13 pkt.), a trzeci William Cairns z Wielkiej Brytanii (12).

Drugi medal Pawełczaka

Na torze w Gorzowie Wielkopolskim – oprócz Pawełczaka – startowało jeszcze dwóch Polaków: szóste miejsce zajął Karol Szmyd (10 pkt.), a siódme Maksymilian Kostera (7).
Dla 14-letniego Pawełczaka to drugi medal w tej kategorii. W zeszłym roku w Malilli zdobył srebro.