Żużel. Speedway Grand Prix Polski Toruń 2022. Wyniki i relacja sobotnich kwalifikacji

01/10/2022, 13:42 GMT+2

Bartosz Zmarzlik zajął dziesiąte miejsce w kwalifikacjach przed ostatnią rundą cyklu Speedway Grand Prix 2022. W Toruniu, w najszybszym okrążeniu, tegoroczny mistrz świata uzyskał czas 13,904. Wygrał 23-letni Brytyjczyk Dan Bewley (13,574).

Sobota to ostatni dzień zmagań w Speedway Grand Prix w 2022 roku. O 13 na Motoarenie rozpoczęły się kwaliikacje przed wieczornymi zawodami.

Bewley wygrał kwalifikacje w Toruniu, słaby występ Polaków

Najlepszy okazał się Bewley, dla którego było to trzecie zwycięstwo w tej części rywalizacji - po Gorzowie Wielkopolskim oraz Vojens.
Młody Brytyjczyk triumfował z wynikiem 13,574, minimalnie wyprzedzając Słowaka Martina Vaculika (13,591) oraz wicelidera klasyfikacji generalnej Duńczyka Leona Madsena (13,758).
Z Polaków najszybszy był jadący z "dziką kartą" Kacper Woryna, który zajął piąte miejsce (13,841). Maciej Janowski był siódmy (13,853), Patryk Dudek ósmy (13,898), Jakub Miśkowiak dziewiąty (13,900), a na 12. lokacie uplasował się Paweł Przedpełski (13,921).
Dopiero dziesiąty był Zmarzlik, który dwa tygodnie wcześniej zapewnił sobie trzeci tytuł indywidualnego mistrza świata w karierze. W kwalifikacjach gorzowianin uzyskał rezultat 13,904.
Studio przed Grand Prix Polski w Toruniu rozpocznie się o godzinie 18.30. Transmisja ze studia oraz z zawodów w TTV oraz w Eurosporcie Extra w Playerze.
Klasyfikacja generalna indywidualnych mistrzostw świata na żużlu po SGP w Malilli
Autor: rozniat/twis / Źródło: eurosport.pl