Speedway Grand Prix Czech 2022. Jan Kvech pomylił kolory kasków - Żużel

29/05/2022, 04:15 GMT+2

Jan Kvech nie może zaliczyć występu w Speedway Grand Prix Czech do udanych. Zawodnik jadący w Pradze z "dziką kartą" został wykluczony z jednego z biegów, ponieważ wyjeżdżając do startu, pomylił kolory kasków. - Zabrakło czasu - skomentował kuriozalną sytuację ekspert Eurosportu Rafał Lewicki.

Kvech jeszcze dzień wcześniej ścigał się w SGP2, czyli juniorskich mistrzostw świata na żużlu, gdzie zajął wysokie, czwarte miejsce. W sobotę 20-latek wystąpił już w seniorskim cyklu SGP po tym, jak otrzymał od organizatorów "dziką kartę" na zawody w Pradze.

Kvech pomylił kolory kasków

W szóstym biegu doszło do nietypowego zdarzenia. Rywalami Kvecha mieli być Słowak Martin Vaculik, Szwed Fredrik Lindgren oraz Polak Paweł Przedpełski. Mieli być, ponieważ żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra przed startem popełnił bardzo prosty, ale zarazem bardzo kosztowny błąd.
Czech wyjechał bowiem do wyścigu w białym kasku, chociaż według programu miał wystąpić w kasku żółtym. Mechanicy w tej sytuacji nie zdążyli pomóc swojemu podopiecznemu, a po upływie czasu musiał on zostać wykluczony przez sędziego Artura Kuśmierza.
- Chłopie, gdzie ty masz głowę? - skomentował ekspert Eurosportu Rafał Lewicki.
- Zabrakło czasu - podsumował były menedżer Artioma Łaguty, czyli mistrza świata z 2021 roku.
W miejsce Czecha wystartował jego rodak Daniel Klima, który w powtórce dojechał do mety na trzeciej pozycji, przed Przedpełskim.
W trzeciej rundzie indywidualnych mistrzostw świata na żużlu Kvech zajął ostatnie, 16. miejsce z dorobkiem trzech punktów. Wygrał Vaculik przed Brytyjczykiem Taiem Woffindenem oraz Australijczykiem Jasonem Doylem.
Maciej Janowski był czwarty, Bartosz Zmarzlik piąty, Patryk Dudek 12., a Przedpełski 15.
Kolejne zawody z cyklu SGP zostaną rozegrane 4 czerwca w niemieckim Teterowie. Transmisja w Eurosporcie Extra w Playerze. Relacja na żywo na eurosport.pl.
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl