WTA Tokio 2023. Iga Świątek - Mai Hontama, wynik live i relacja na żywo - tenis

5
Krzysztof Srogosz

Akt. 27/09/2023, 12:23 GMT+2

12:22
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Zapraszamy na piątkowy mecz z Weroniką Kudiermietową. Miłego popołudnia!
12:17
Świątek: rywalka walczyła do samego końca. Pokazała się z bardzo dobrej strony. Nie było łatwo. Zwłaszcza w drugim secie wróciła w niesamowity sposób. Cieszę się, że pokonałam swoje problemy i wygrałam.
12:15
Świątek: jest teraz o wiele lepsza atmosfera niż w trakcie igrzysk, gdy nie było kibiców. Było trudno, bo wilgotność jest tutaj bardzo wysoka. Na początku meczu czułam, że po prostu muszę się obudzić. Popełniałam wiele błędów.
12:13
Polka wygrała 57. pojedynek w sezonie, ale trzeba przyznać, że 24-letnia Japonka była niezwykle wymagającą rywalką. Starcie trwało 123 minuty.
12:12
7:5 - w końcu męczarnie zakończone. Świątek wykorzystała czwartą piłkę meczową.
12:09
6:5 - po czterech przegranych gemach z rzędu, Świątek w końcu zaprezentowała się lepiej. Ależ ten mecz jest trudny dla Polki.
12:05
5:5 - nie do uwierzenia. Polka miała dwie piłki meczowe przy podaniu Japonki i ich nie wykorzystała. Azjatka robi na korcie niesamowite rzeczy.
11:57
5:4 - co tu się dzieje? Hontama wygrała trzy gemy z rzędu, w tym dwa razy odłamała Polkę. Japonka postawiła wszystko na jedną kartę.
11:52
Uwaga, Hontama wygrała w tym momencie dziewieć z ostatnich dziesięciu punktów. Świątek ma chwilowy problem.
11:51
5:3 - rozluźniona Japonka pewnie wygrała drugiego gema z rzędu. Teraz czas, aby Polka za drugą okazją zakończyła spotkanie przy własnym serwisie.
11:48
Uwaga, zawodniczka z Raszyna ma już 37 niewymuszonych błędów w tym meczu. Szokująca liczba jak na jej standardy.
11:48
5:2 - Świątek przełamana! Kolejne niewymuszone błędy Japonka świetnie wykorzystała. Polka jeszcze nie awansowała do ćwierćfinału.
11:43
5:1 - Japonka dzielnie walczyła, ale ponownie została przełamana. Za chwilę Polka przy własnym podaniu będzie mogła zakończyć pojedynek. Na dodatek kolejnego gema rozegra nowymi piłkami.
11:37
4:1 - Polka podwyższa prowadzenie. Jeszcze tylko dwa gemy i będzie w ćwierćfinale, gdzie czeka na nią Weronika Kudiermietowa.
Iga miała w Tokio pewien problem tekstylny.
11:28
3:1 - Hontama ponownie przełamana. Polka pewnie zmierza do wygrania tego spotkania.
11:24
2:1 - pewnie wygrany gem serwisowy byłej liderki rankingu WTA.
11:18
1:1 - przełamnie powrotne. Polka dobrze returnowała i spokojnie odrobiła straty. Japonka po prostu słabo podaje, a Świątek to wykorzystuje.
11:15
0:1 - znów zaskakujący przebieg meczu. Japonka w pierwszym gemie drugiego seta przełamała Polkę. Czyżby zabawa zaczynała się na nowo?
11:08
6:4 - Mai Hontama prowadziła już 4:1, ale to nie miało większego znaczenia. Polka odrobiła straty, wygrały pięć gemów z rzędu i całego seta. Trwał on prawie godzinę.