Piątkową ćwierćfinałową przeciwniczkę Świątek pozna za około dwie godziny. Będzie nią Raducanu albo Noskova. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejszą relację.
9. mecz w Stuttgarcie Polki i dziewiąty zwycięski!
IGA WYGRYWA! WSPANIAŁE ZAGRANIE NA KONIEC!
Mertens obroniła się trzeci raz! Ale jak! Wyszła z bardzo trudnej sytuacji...
5:4, 40:40
Dwa bekhendy przestrzelone - mamy równowagę...
5:4, 40:15
Świątek ma dwie piłki meczowe! Serwis i bekhend Polki dziś na bardzo przyzwoitym poziomie.
6:3, 5:4
Mertens jeszcze się broni, wygrywając do 30. Iga na koniec popełniła dwie niewielkie pomyłki, ale teraz to raszynianka będzie serwować po zwycięstwo.
6:3, 5:3
Do 30 wygrywa Świątek. Kapitalnie serwowała liderka rankingu. Jest coraz bliżej wygranej.
6:3, 4:3
Imponująca passa Igi trwa! Ma przełamanie! I to do zera. Polka zaczęła doskonałym returnem, był też fantastyczny bekhend. Gema Belgijka skończyła podwójnym błędem serwisowym.
6:3, 3:3
Polka znakomicie odpowiedziała rywalce. Gema wygrała do zera.
6:3, 2:3
Belgijka coraz pewniej czuje się na korcie. Świadczą o tym kapitalny świetny bekhendowy winner po linii albo bekhend po przekątnej. Iga ugrała w tym gemie tylko punkt, na dodatek po prostym błędzie rywalki.
6:3, 2:2
Mertens ruszyła pod siatkę i ostatecznie przełamała Polkę. Ciekawy set nam się szykuje.
2:1, 40:40
Polka wytrzymała presję i mamy równowagę!
2:1, 0:40
Mertens znakomicie weszła w tego gema, błysnęła forhendem. Polka źle zagrała przy siatce, potem popełniła kolejne błędy i to jej rywalka ma szansę na przełamanie powrotne.
6:3, 2:1
Iga ma pierwsze przełamanie w tym secie! Belgijka pod koniec umiejętnie broniła się, ale finalną akcję nasza tenisistka poprowadziła tak jak chciała.
6:3, 1:1
Było 30:30, ale potem różnorodność podań Igi zrobiła różnicę. Na koniec popisała się pięknym asem.
6:3, 0:1
Iga miała piłkę na przełamanie, ale nieudanie returnowała, miała też błąd z forhendu, a a na koniec z bekhendu i w efekcie Belgijka obroniła podanie.
18:13
Polka kontrolowała, poza małym fragmentem, pierwszego seta. Jak będzie w drugim? Zaczyna Mertens.