Wyłoniono finalistki turnieju w San Diego

Akt. 16/09/2023, 11:47 GMT+2

Czeszka Barbora Krejcikova i Amerykanka Sofia Kenin powalczą w finale o tytuł mistrzyni turnieju WTA 500 w San Diego. W półfinałach obie musiały zostawić na korcie sporo zdrowia.

Bronzetti pokonała Krejcikovą w 1. rundzie US Open

Łatwego zadania nie miała zwłaszcza Krejcikova, która z Amerykanką Danielle Collins przegrała pierwszego seta, a w drugim musiała odrabiać stratę przełamania. Ostatecznie rozstawiona z numerem 4 zawodniczka po dwóch godzinach i 21 minutach wygrała 3:6, 7:5, 6:2.

Walczyła o każdą piłkę

- Jestem bardzo zadowolona z tego, jak udało mi się wrócić do gry w tym meczu. Przez większą jego część musiałam gonić rywalkę. Byłam jednak niezwykle mocna psychicznie. Powiedziałam sobie, że muszę walczyć o każdą piłkę - przyznała Czeszka.
Kenin wyeliminowała natomiast w półfinałowym pojedynku Amerykankę Emmę Navarro (6:2, 5:7, 6:4), która wcześniej niespodziewnanie pokonała turniejową "trójkę" - Greczynkę Marię Sakkari.
We wtorek, w pierwszej rundzie turnieju w San Diego odpadła Magda Linette, która przegrała z Ukrainką Martą Kostiuk 2:6, 6:7 (5-7).
Wcześniej w tej samej fazie z imprezą pożegnała się Magdalena Fręch. Po udanych kwalifikacjach, w drabince głównej przegrała z Kolumbijką Camilą Osorio 3:6, 6:1, 4:6.