Iga Świątek - Bernarda Pera. Wynik na żywo i relacja live online z meczu WTA w Rzymie - 2. runda

22:26
Dziękujemy. Za dzisiaj dziękujemy. Trzymamy kciuki za naszą zawodniczkę w sobotę.
22:24
No i zrobiła swoje, zagrała swoje, wygrała swoje. Świątek wygrywa tego gema, drugiego seta i cały mecz 6:0, 6:2.

40:40
Czy Iga dopełni formalności? Wystarczy już po prostu zrobić swoje.
30:30
Walczy jak lew Pera. Zmniejszyła liczbę strat i zaczęła wyglądać dużo lepiej, dużo pewniej. Nie wszystko jeszcze stracone?
5-2
Liczyliśmy już na to, że ten mecz uda się skończyć w siedem gemów drugiego seta, ale przed nami zmiana stron, przerwa i powrót serwisu tenisistki zza oceanu.
5-2
A to ci niespodzianka! Po pięciu równowagach Pera pierwszy dziś raz przełamuje Igę. Ten mecz jeszcze chwilę potrwa.
40:40
Nie daje za wygraną Amerykanka. Równowaga już po raz czwarty w tym gemie. Co dalej?
40:40
Iga wyrównuje. Zostały już tylko dwie piłki.
30:40
Break point jest już w najbliższej perspektywie Amerykanki. Teraz zdobyła punkt po pieknym skrócie z bekhendu.
15:30
Odległość trzech piłek od końcowego zwycięstwa się nie zmienia, ale swoje trzy grosze dorzuca tu też rywalka. Pera niespodziewanie decyduje się jeszcze na ostatni atak. Czy okaże się skuteczny?
15:0
Trzy piłki...
5:1
Break pointa, którego wykorzystała. Cztery piłki i zadanie wykonane. Jazda Iga!
40:30
Oczekiwania vs rzeczywistość... Iga będzie miała na rękach break pointa.
15:30
Czego po tym meczu może jeszcze oczekiwać Amerykanka? Na ten moment zwycięstw a w gemie szóstym. Przynajmniej tego. Potrzebuje ku temu jeszcze dwóch wygranych wymian.
Tak gra najlepsza tenisistka świata.
4-1
I nie poradziła sobie także i tym razem. Zmiana stron i dominatorka światowego tenisa jest już tylko dwa gemy od zwycięstwa.
30:15
Po chwili ekpresowa kontynuacja serii i bardzo mocny serwis, z którym tenisistka urodzona w... chorwackim Zadarze kompletnie nie może sobie poradzić.
3-1
No wreszcie! Po siedmiu (!!!) równowagach i gemie, który trwał więcej niż trzy poprzednie, Świątek w końcu przełamuje Perę. Teraz ma już - wydaje się - autostradę do kolejnej rundy.
40:40
Remis w tym gemie mamy już po raz PIĄTY! Może to być kluczowy gem dla losów spotkania, zwłaszcza z perspektywy Amerykanki. Jeżeli teraz straci kontrolę nad grą, niewykluczone, że straci też już całość wiary i motywacji do gry.