Świątek zabrała głos w sprawie kontuzji

Akt. 18/05/2023, 11:10 GMT+2

Spotkanie z Jeleną Rybakiną okazało się niezwykle pechowe dla Igi Świątek. Polka doznała kontuzji i w trzecim secie poddała mecz, tym samym żegnając się z turniejem w Rzymie w ćwierćfinale. W czwartek rano liderka światowego rankingu przechodzi badania. W mediach społecznościowych wyjaśniła, co jej dolega.

Świątek skreczowała w ćwierćfinale turnieju w Rzymie (źródło: Getty Images)

Polka doznała urazu w tie-breaku drugiego seta. Po jednej z wymian złapała się tuż przy kolanie, a po przegranej partii poprosiła o przerwę medyczną. Na kort wróciła już z zabandażowanym udem.
Niestety ból był zbyt duży i w trzecim secie Świątek skreczowała przy stanie 2:2. Oficjalny profil organizacji WTA napisał, że chodzi o kontuzję prawej nogi.

Świątek po badaniach

W czwartek rano zawodniczka rozpoczęła badania. Zabrała głos w mediach społecznościowych.
"Cześć. Zapewne zastanawiacie się, co stało się w nocy. Podczas drugiego seta doznałam kontuzji uda i teraz trwa diagnostyka. Więcej informacji będziemy mieć dla was w kolejnych dniach" - napisała.
Nadal nie wiadomo zatem, czy Polka wystąpi w tegorocznym Roland Garros, który rozpocznie się już 22 maja.
Świątek wygrywała dwie edycje tej imprezy: w 2020 i 2022 roku.