Iga Światek - Warwara Graczowa: wynik na żywo i relacja live - WTA Pekin 2023

6
Krzysztof Zaborowski

Akt. 03/10/2023, 13:52 GMT+2

6:1
Gem, set, mecz! Bardzo dobry return, dwie piłki meczowe i już pierwsza wykorzystana przez Świątek, która awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. W niej wiceliderka światowego rankingu zmierzy się z Magdą Linette.
5:1
Pewny serwis Świątek. Polka już bardzo blisko zwycięstwa.
4:1
Imponujący powrót Graczowej. Z 0:40 doprowadziła do równowagi, a następnie wygrała gema. Łącznie sześć kolejnych punktów padły łupem serwującej Francuzki.
4:0
Przewaga Świątek jest już pokaźna. Francuzka nie potrafi znaleźć sposobu, żeby postawić się rywalce.
3:0
Jest drugie przełamanie Świątek po kapitalnym returnie! To może być kluczowy moment spotkania.
2:0
Dwie akcje i po sprawie. Gem wygrany przez Świątek.
1:0
Gra wznowiona. Przypomnijmy, Świątek prowadzi 1:0 i serwuje przy stanie 30:15.
13:19
Brawa rozległy się na trybunach, a to oznacza, że Świątek i Graczowa wróciły na kort. Trwa rozgrzewka.
13:14
Wygląda na to, że kort jest przygotowany do wznowienia meczu.
12:49
Pogoda w Pekinie poprawia się. Przestało padać, trwa osuszanie kortu, więc niedługo Świątek i Graczowa powinny wznowić mecz.
12:23
Nowe informacje w sprawie przerwanego meczu.
11:54
11:52
Kolejna przerwa, znów opady deszczu uniemożliwiają grę. Tym razem są silniejsze, bo tenisistki uciekły do szatni.
11:50
Pogoda na długo nie storpedowała meczu. Świątek i Graczowa wznowiły grę.
11:43
Pani sędzia pojawiła się na korcie, bo zaczęło padać. Chwilę rozmawiała z tenisistkami, które musiały wrócić do swoich boksów. Przymusowa przerwa w grze.
1:0
Długi gem grany na przewagi. Graczowa nie potrafiła go zakończyć, w końcu Świątek wyszarpała break pointa. Po chwili Polka posłała piłkę w linię i ma przełamanie!
6:4
Świątek postawiła kropkę nad i, choć łatwo nie było. Polka roztrwoniła prowadzenie 30:0, później nie wykorzystała pierwszej piłki setowej. Nie zaprzepaściła jednak drugiej szansy, posyłając do tego asa serwisowego!

5:4
Graczowa nie poddaje się. Pewnie wygrany gem do zera przy własnym serwisie.
5:3
Dwa gemy z rzędu Francuzki i wystarczy. Świątek nie pozostawiła teraz rywalce złudzeń. Nie oddała jej punktu, znów przyspieszając tempo gry.