Zapraszamy na relację tekstową z meczu Karoliny Woźniackiej z Shahar Peer.

C. Wozniacki (10)

S. Peer

Akt. 09/10/2010, 11:58 GMT+2

11:55
Karolina Woźniacka w finale turneiju WTA w Pekinie! Dunka polskiego pochodzenia wygrywa z Shahar Peer 7:5, 6:2.
11:52
Woźniacka coraz bliżej wygranej. Bez specjalnych udziwnień wygrywa gema na czystko i doprowadza do wyniku 5:2, co oznacza, że wygrała pięć gemów z rzędu.
11:50
Szybciutkie, spokojne przełamanie Peer przez Woźniacką. Wróciła skoncentrowana Karolina, chyba chce skończyć ten mecz już teraz.
11:48
Peer wykorzystała przerwę w grze i postanowiła zapytać swojego trenera o radę. Wysłuchała jego opinii, po czym się z nim nie zgodziła.
11:46
Woźniacka chyba nie chce, aby ten mecz skończył się zbyt szybko. Prowadziła 40:0 przy własnym podaniu, ale szóstego gema wygrała dopiero na przewagi.
11:44
Peer lubi grać smeczem i przy każdej możliwej okazji stara się konczyć właśnie w ten sposób piłki.
11:41
Dwa podwójne błędy serwisowe, jeden efektowny atak Woźniackiej i Peer roztrwoniła swoją przewagę.
11:38
Woźniacka z problemami zdołała wygrać cztery z sześciu piłek w trzecim gemie. Gra jej się jednak zdecydowanie trudniej jak na początku meczu.
11:36
Zupełnie nowa sytuacja. Peer wygrywa swoje podanie i doprowadza do stanu 2:0 w drugim secie, ku uciesze grupki kibiców z wymalowaną flagą Izraela na policzkach.
11:32
Wynik otwierającego gema, podobny jak pierwszego. Reprezentantka Izraela przełamuje Woźniacką do 30.
11:31
Już jesteśmy po krótkiej przerwie między setami. Zaczynamy drugą partię.
11:27
Siódma piłka setowa padła łupem Woźniackiej, która wygrywa 7:5.
11:25
Piekielnie dokładny bekhend Woźniackiej, kończy długą wymianę, których na korcie w Pekinie oglądamy coraz więcej. Peer wyraźnie to załamało, bo chwilę później popełniła podwójny błąd serwisowy, a potem wyrzuciła piłkę w aut.
11:20
Woźniacka jednak nie dała się ponieść nerwom. Przy własnym podaniu wygrywa wszystkie piłki i wychodzi na prowadzenie 6:5. Po minie Karoliny widać, że jest mocno skoncentrowana. Podobnie jak jej ojciec, który siedzi na trybunach.
11:18
Ten mecz się jeszcze nie skończył! Peer doprowadza do remisu w setach 5:5.
11:15
Wszystko zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Woźniacki przegrywa piłkę za piłką i jest bliska przegrania dziesiątego gema.
11:13
Woźniacka nie ma szczęścia do powtórek. Po raz kolejny poprosiła o chalenge i po raz kolejny nie miała racji. To musiało boleć.
11:11
Atak za linię końcową Woźniackiej kończy dziewiątego gema, w pierwszym secie będzie przynajmniej jeszcze jeden.
11:10
Efektowny a zaraze efektywny return Peer doprowadza do równowagi.
11:09
Przy własnym serwisie Woźniacka ma dwie piłki meczowe. Patrząc na odważniejszą grę Peer nie będzie to jednak łatwe.