Iga Świątek - Karolina Pliskova: wynik meczu i relacja na żywo

2
Przemysław Kuwał

Akt. 09/08/2023, 20:34 GMT+2

20:34
Rywalką Polki w trzeciej rundzie będzie zwyciężczyni meczu Karoliny Muchovej z Soraną Cirsteą. Możliwy jest zatem rewanż za finał tegorocznego Rolanda Garossa.
20:33
- To była bitwa. Jestem szczęśliwa, że zrobiłam progres w trakcie meczu, byłam bardziej solidna w drugim secie - mówi Polka w pomeczowym wywiadzie.
20:31
20:31
Świątek - Pliskova 7:6(6), 6:2. Koniec meczu! Iga przełamuje raz jeszcze i melduje się w trzeciej rundy. To było niemal dwie godziny trudnej walki, brawo!
20:27
Świątek - Pliskova 7:6(6), 5:2 (II set). Musimy jeszcze poczekać. Polka zaczęła od dwóch świetnych serwisów, ale później opuściło jej pierwsze podanie. Oddała rywalce przełamanie podwójnym błędem. Potrzebne jest jeszcze kilka minut koncentracji.
20:22
Świątek - Pliskova 7:6(6), 5:1 (II set). Bardzo długi gem, kolejny kończony grą na przewagi. Pliskova popełniała sporo błędów, co w efekcie pozwoliło Świątek sięgnąć po następne przełamanie! Polka za moment będzie serwować, by zakończyć spotkanie!
20:11
Świątek - Pliskova 7:6(6), 4:1 (II set). Iga robi swoje, ma kolejnego gema przy własnym podaniu i jest coraz bliżej triumfu w całym spotkaniu.
20:08
Świątek - Pliskova 7:6(6), 3:1 (II set). Zdecydowanie spokojniejszy gem, były liczne błędy z obu stron. Ostatecznie gra toczyła się na przewagi, a swoje konto w drugiej partii otworzyła Pliskova.
20:02
Świątek - Pliskova 7:6(6), 3:0 (II set). Polka nie zdejmuje nogi z gazu! Świetnie funkcjonował jej pierwszy serwis, a do żelaznej konsekwencji z głębi kortu zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jest trzygemowe prowadzenie.
19:59
Świątek - Pliskova 7:6(6), 2:0 (II set). Znakomicie, jest przełamanie! W tym gemie było naprawdę dużo dobrego tenisa z obu stron, a wszystko zakończyła Iga bekhendowym minięciem po linii!
19:55
Świątek - Pliskova 7:6(6), 1:0 (II set). Znakomity początek partii w wykonaniu Polki. Pliskova wciąż ma sporo ochoty do walki, ale Iga grała zbyt dobrze przy własnym podaniu.
19:51
Iga opuściła na moment kort, by skorzystać z przerwy toaletowej, ale jest już gotowa do wznowienia gry.
19:46
19:45
Świątek - Pliskova 7:6 (6). Mamy to! Pierwszy set trwał ponad godzinę, ale ostatecznie liderka rankingu WTA wygrywa go 8-6 w tie-breaku. Brawo!
19:43
Świątek - Pliskova 6:6, 7-6 w tie-breaku I seta. Wygrywający forhend Igi i teraz będzie miała piłkę setową przy własnym podaniu!
19:42
Świątek - Pliskova 6:6, 6-6 w tie-breaku I seta. Wygrywający serwis Pliskovej…
19:41
Świątek - Pliskova 6:6, 6-5 w tie-breaku I seta. Udało się wygrać tylko jedną akcję przy własnym podaniu, ale Polka ma piłkę setową!
19:40
Świątek - Pliskova 6:6, 5-4 w tie-breaku I seta. Błąd Pliskovej po returnie Świątek i Polka ponownie ma miniprzełamanie. Potrzebuje jeszcze dwóch punktów.
19:39
Świątek - Pliskova 6:6, 4-3 w tie-breaku I seta. Udany forhend. Czas na dwa serwisy rywalki.
19:38
Świątek - Pliskova 6:6, 3-3 w tie-breaku I seta. Szkoda, bo Idze przytrafił się podwójny błąd serwisowy.