Iga Świątek poznała rywalkę w 1/8 finału. Z kim zagra?

Akt. 27/04/2024, 14:37 GMT+2

Turniej w Madrycie nabiera rozpędu, podobnie jak Iga Świątek. Polka poznała rywalkę, z którą zmierzy się w czwartej rundzie. Będzie nią Hiszpanka Sara Sorribes Tormo.

Świątek podczas Mutua Madrid Open 2024

Świątek rozpoczęła rywalizację w Madrycie od drugiej rundy. Na początek pokonała chińską kwalifikantkę Wang Xiy (6:1, 6:4), a następnie nie dała szans Rumunce Soranie Cirstei (6:1, 6:1).
Polka jeszcze nigdy nie wygrała turnieju w stolicy Hiszpanii. Rok temu dotarła do finału, ale musiała uznać wyższość Białorusinki Aryny Sabalenki. Natomiast w 2021 roku odpadła w trzeciej rundzie po starciu z Australijką Ashleigh Barty.
Jak będzie tym razem? Na razie skupić się musi na pojedynku 1/8 finału z Sorribes Tormo.

Sorribes Tormo lepsza od Wiktorii Azarenki

27-letnia Hiszpanka mierzyła się w sobotę ze zdecydowanie bardziej doświadczoną i utytułowaną Wiktorią Azarenką. I niespodziewanie ten mecz na przetrwanie, trwający niemal trzy godziny, wygrała.
Sorribes Tormo w pierwszym secie okazała się lepsza po wygranym do zera tie-breaku. Jak zacięty był to set, wskazał meczowy zegar, na którym wyświetliły się 94 minuty.
Od początku drugiej partii przeciąganie liny trwało nadal. Decydujący okazał się siódmy gem przy 3:3. Hiszpanka w wielkich trudach obroniła podanie, a za chwilę postawiła kropę nad i, zgarniając dwa kolejne gemy.

Iga Świątek i Sara Sorribes Tormo dobrze się znają

Świątek wie, jak z nią wygrywać

Polka i Sorribes Tormo znają się dobrze. Do tej pory grały ze sobą trzykrotnie i za każdym razem górą była Świątek. Ich ostatni pojedynek miał miejsce w styczniu podczas United Cup i zakończył się wygraną liderki rankingu 6:2, 6:1.
Jej największe sukcesy w singlu to wygrane w turniejach rangi 250 w Zapopan (2021) i Cleveland (2023). W imprezach wielkoszlemowych jej najlepszym wynikiem jest czwarta runda w ubiegłorocznym Roland Garros. Z kolei w Madrycie najdalej doszła do ćwierćfinału w 2022 r.
Sorribes Tormo zajmuje 55. miejsce w rankingu WTA.
Mecz Polki z Hiszpanką odbędzie się najprawdopodobniej w poniedziałek.