WTA 1000 Madryt 2024. Iga Świątek - Madison Keys: wynik na żywo i relacja live z meczu 1/2 finału

17:21
Mecz o tytuł rozegrany zostanie w sobotę o 18.30! Rywalką będzie broniąca tytułu światowa dwójka Aryna Sabalenka lub Elena Rybakina, z którą Świątek ma rachunki do wyrównania za Stuttgart.
17:20
Iga Świątek - Madison Keys 6:1, 6:3. Koniec meczu! Świątek przełamuje Keys i melduje się w finale w Madrycie. Ostatni gem był absolutnym popisem Polki!
17:18
Iga Świątek - Madison Keys 6:1, 5:3 (trwa II set). Pewność - to słowo najlepiej oddaje dzisiejszą postawę Polki. Mimo przegrania pierwszego punktu w gemie ani na chwilę nie zadrżała jej ręka. Dzieło zwieńczyła kątowym forhendem z dużą rotacją, brawo.
17:12
Iga Świątek - Madison Keys 6:1, 4:3 (trwa II set). Nie poddaje się Keys. Dorzuciła kolejnego asa, wygrała też długą akcję, w której Iga była przy siatce. Polka wciąż musi popracować na awans do finału.
17:09
Iga Świątek - Madison Keys 6:1, 4:2 (trwa II set). Rewelacyjna odpowiedź Polki. Była skupiona, niesamowicie precyzyjna i konsekwentna. Nie oddała oddała Keys choćby punktu.
17:05
Iga Świątek - Madison Keys 6:1, 3:2 (trwa II set). Najpewniej dziś wygrany gem serwisowy przez Madison Key. Świątek nie miała teraz okazji nawet by powalczyć. Najważniejsze jednak, że ma już przełamanie i może skupiać się na własnym podaniu.
17:03
Tak to się robi.
17:01
Iga Świątek - Madison Keys 6:1, 3:1 (trwa II set). To wcale nie jest koniec emocji. Keys poprowadziła kilka wymian na swoich warunkach i miała szansę na przełamanie. W tym jednak momencie Iga zmusiła ją do błędy i ostatecznie potwierdziła przełamanie sprzed chwili.
16:54
Iga Świątek - Madison Keys 6:1, 2:1 (trwa II set). Ależ głębokie były teraz returny Igi! Polka pierwszym uderzeniem przejmowała kontrolę nad wymianą. Po przełamanie sięgnęła wybitnym wręcz bekhendowym minięciem Keys! Fantastyczna gra naszej pierwszej rakiety świata!
16:50
Iga Świątek - Madison Keys 6:1, 1:1 (trwa II set). Polka wygrywa gema do zera, notując między innymi fantastycznego winnera z forhendu, który lądował w samym narożniku kortu.
16:47
Iga Świątek - Madison Keys 6:1, 0:1 (trwa II set). Pojawiło się nieco błędów po stronie Polki i ostatecznie po grze na przewagi własne podanie wygrywa Keys. Gema zakończyła trzecim dziś asem serwisowym.
16:42
Dla Igi to już 17. w tym sezonie set wygrany w stosunku 6:1.
16:40
Iga Świątek - Madison Keys 6:1. I już, Iga wygrywa pierwszego seta, po raz kolejny wygrywając swoje podanie! Wynik wskazuje na tenisową deklasację, ale może być to nieco mylące. Keys naprawdę prezentuje się dziś dobrze i wciąż może być groźna.
16:37
Iga Świątek - Madison Keys 5:1 (trwa I set). Keys się rozpędzała, wydawało się, że Iga będzie mieć coraz trudniej, a tymczasem ona przełamuje po raz drugi! Polka ponownie zmieniała rytm i pracowała na pomyłki rywalki. Bardzo jakościowy wynik w wykonaniu Igi.
16:31
Tu próbka umiejętności Keys. Trzeba mieć się na baczności.
16:31
Iga Świątek - Madison Keys 4:1 (trwa I set). Już możemy to stwierdzić z całą pewnością - Keys się przebudziła. Amerykanka biła bezlitośnie, zbierała kolejne winnery, czym wypracowała sobie dwie okazje do przełamania powrotnego. Reakcja Igi była znakomita, bo obroniła się wyłącznie serwisem. Polka trzyma rywalkę na dystans!
16:24
Iga Świątek - Madison Keys 3:1 (trwa I set). Niezwykle solidna i staranna jest dziś Iga. Tym znów zmuszała Keys do błedów, ale Amerykanka znalazła wreszcie serwis. Od stanu 0:30 wszystko załatwiła właśnie tym elementem. Keys otwiera wynik.
16:19
Iga Świątek - Madison Keys 3:0 (trwa I set). Amerykanka błysnęła pierwszym dziś winnerem, próbowała też zmieniać rytm, ale Iga kapitalnie to odczytywała. Polka musiała tym razem zdecydowanie więcej popracować, ale znów stanęło na jej.
16:15
Iga Świątek - Madison Keys 2:0 (trwa I set). I już mamy przełamanie! Keys na razie jakby nie wyszła z szatni i po czterech błędach Amerykanki gem trafia na konto Polki!