WTA Dubaj 2024. Wiadomo, kiedy Iga Świątek zagra półfinał

Tomasz Gosz

Akt. 23/02/2024, 06:47 GMT+1

Iga Świątek w wysokiej formie, przed nią już półfinał turnieju WTA Dubaj 2024. Polka stanie przed szansą, aby drugi rok z rzędu zagrać w decydującym meczu imprezy i sięgnąć tam w końcu po tytuł. Kiedy i o której półfinał Świątek w Dubaju?

Iga Świątek w turnieju WTA w Dubaju (źródło: Getty Images)

Świątek ma za sobą trzy wygrane spotkania w Dubaju, w żadnym nie straciła jeszcze seta. Przepustkę do półfinału wywalczyła w czwartek, pokonując 6:3, 6:2 chińską zawodniczkę Qinwen Zheng. W czwórce najlepszych tenisistek imprezy Polka znalazła się drugi rok z rzędu.

WTA Dubaj 2024 - półfinał. Kiedy i o której Iga Świątek zagra mecz 1/2 finału?

Świątek nie ma chwili odpoczynku, spotkania w Dubaju rozgrywane są dzień po dniu. Półfinałowy mecz odbędzie się w piątek. Organizatorzy poinformowali, że rozpocznie się nie szybciej niż o godzinie 16.00 czasu polskiego. Będzie to drugi tego dnia rozegrany półfinał. Wcześniej, o godzinie 14.00, na kort wyjdą Sorana Cirstea i Jasmine Paolini.
Polka musiała czekać na rywalkę. Wyłonił ją rozegrany później mecz Coco Gauff z Anną Kalinską. Doszło w nim do niespodzianki, bo Rosjanka ograła trzecią rakietę świata w trzech setach. Kalinska notuje świetny występ w Dubaju. Do głównej drabinki dostała się przez kwalifikacje, w drodze do półfinału pokonała także inną uznaną zawodniczkę Jelenę Ostapenko.

Świątek w Dubaju znów w półfinale

W poprzedniej edycji triumfowała Barbora Krejcikova, która w decydującym meczu pokonała Świątek. W tym roku Czeszka nie przystąpiła do obrony tytułu z powodu kontuzji. Z rywalizacji wycofała się w półfinale Jelena Rybakina. Wiceliderka rankingu, Aryna Sabalenka, sensacyjnie odpadła już na początku turnieju.