Po nieudanym występie w Dausze w nowym tygodniu Agnieszka Radwańska przeniosła się na korty w Dubaju. Swój występ Polka rozpoczyna od drugiej rundy, a jej rywalką jest Belgijka Elise Mertens. Witamy i zapraszamy na relację tekstową z tego spotkania.

13:36
To tyle pierwszej dzisiaj relacji tekstowej, wieczorem zapraszamy na potyczki w Lidze Mistrzów.
13:35
Polka po godzinie i dziesięciu minutach wygrała 6:3, 6:2 i w nagrodę awansowała do 3. rundy turnieju w Dubaju. W niej zmierzy się z zaledwie 17-letnią Amerykanką Catherine Bellis.
6:2
Już pierwszą z nich Radwańska wykorzystała.
5:2
Minimalny aut Belgijki daje Radwańskiej dwie piłki meczowe.
5:2
Wspomniane dwie piłki wygrała jednak Mertens i Radwańska będzie starał się zakończyć mecz przy swoim serwisie i prowadzeniu 5:2.
5:1
30:30, Radwańską dwie piłki dzielą od wygrania meczu.
5:1
Mertens serwuje na pozostanie w meczu.
5:1
Nic dziwnego, ze Polka wygrała gema do zera i prowadzi już 5:1 w drugim secie.
4:1
Długo trwała wymiana, Mertens przesunęła się do siatki i zepchnęła Radwańską do narożnika... po czym zagrała prostego w sumie woleja w siatkę.
4:1
Belgijce kilka minut temu skończył się chyba pomysł na grę, nadal biega, walczy i mocno uderza... ale radzi sobie wyraźnie gorzej.
4:1
BOOOOOOOOM! Świetny bekhend po linii Radwańskiej wyprowadza ją na prowadzenie 4:1.
3:1
Radwańska idzie za ciosem, trzy piłki na drugie w tym secie przełamanie Mertens.
3:1
Świetna wymiana z obu stron...zakończona minimalnym autem po bekhendzie Mertens. Gem do 30 dla Radwańskiej.
2:1
Mertens wzięła challenge, oko zawiodło jednak Belgijkę w pierwszej akcji czwartego gema.
2:1
Ostatecznie gem pada jednak łupem Radwańskiej. Trzy gemy w tym secie i trzy wygrane przez tenisistki, które returnowały.
1:1
Mertens teraz wystąpiła w roli Radwańskiej, Polce nie pomógł nawet skutecznie wykonany hot dog.
1:1
Podwójny błąd serwisowy niweczy szanse Mertens na wygraną w trzecim gemie, teraz rozstrzygnie się on na przewagi.
1:1
TURBO TRWA! Idealny return Belgijki po linii i odzyskała straconego gema serwisowego.
1:0
Mertens włączyła się opcja "Turbo", gdyż w trzech piłkach tego gema zniszczyła Radwańską fantastycznymi zagraniami.
1:0
Przełamanie Radwańskiej, która pogoniła w ostatniej akcji rywalkę we wszystkich możliwich kierunkach, po czym zakończyła gema delikatnym stop wolejem.