Przemysław Kuwał

Akt. 12/02/2024, 19:33 GMT+1

19:32
19:29
Jej następną rywalką będzie lepsza z pary Rosjanek Erika Andriejewa - Jekaterina Aleksandrowa.
19:27
Świątek - Cirstea 6:1, 6:1. Koniec meczu! Świątek jeszcze raz odbiera rywalce podanie i melduje się w trzeciej rundzie! Mecz trwał zaledwie 61 minut. Kapitalne rozpoczęcie obrony tytułu!
19:25
Świątek - Cirstea 6:1, 5:1 (trwa II set). Przy własnym podaniu Świątek przegrywa dosłownie pojedyncze akcje. Mnóstwo jest przy tym efektownych zagrań jak to na zakończenie gema. Polka zdobyła punkt z głębokiej defensywy bekhendowym slajsem.
19:21
Świątek - Cirstea 6:1, 4:1 (trwa II set). Polka wrzuciła jeszcze wyższy bieg, a jej uderzenia ciągle nabierają na sile. Ma kolejne przełamanie, a Cirstea chyba nie ma już ochoty na dalszą walkę.
19:18
Świątek - Cirstea 6:1, 3:1 (trwa II set). Pełna kontrola. Świątek wciąż nie pozwoliła rywalce na wywalczenie choćby jednego brejkpointu.
19:13
Świątek - Cirstea 6:1, 2:1 (trwa II set). Kapitalna gra Świątek i przełamanie! Po dwóch wygranych puntach przez Cirsteę Świątek wcisnęła pedał gazu, a jej uderzenia siały popłoch po drugiej stronie siatki. Wszystko skończyła winnerem z forhendu, brawo!
19:09
Świątek - Cirstea 6:1, 1:1 (trwa II set). Było 15-30 i Świątek po raz pierwszy dziś znalazła się pod małą presją. Zareagowała na to znakomicie – wygrywającym podaniem i akcją przy siatce. Mamy remis w drugiej partii.
19:05
Świątek - Cirstea 6:1, 0:1 (trwa II set). Polka postraszyła rywalkę już na otwarcie drugiej partii, ale przełamania na razie nie ma. Cirstea pod presją zagrywała głębokie piłki pod samą linię, co popchnęło Świątek do błędów.
19:00
Świątek - Cirstea 6:1. Polki nic nie jest w stanie wybić z rytmu, nawet krążący nad kortem paralotniarze. Popisową w swoim wykonaniu partię zakończyła długą i efektowną wymianą. Świątek dominuje w każdym tenisowym elemencie i jest już w połowie drogi do zwycięstwa.
18:57
Świątek - Cirstea 5:1 (trwa I set). Jeszcze jedno przełamanie na koncie Świątek! Ten gem początkowo świetnie układał się dla Rumunki, ale 22-latka spokojnie zaczekała na swoje szanse i bezbłędnie je wykorzystała. Po walce na przewagi znów górą faworytka! Już tylko gema brakuje do zamknięcia seta.
18:48
Świątek - Cirstea 4:1 (trwa I set). Jeszcze jeden widowiskowy gem serwisowy Polki. Szybko zrobiło się 40-0 po świetnych podaniach liderki rankingu WTA, ale Cirstea zerwała się do walki. Zdołała wygrać dwa kolejne punkty, ale ostatecznie to Świątek zwieńczyła dzieło pięknym krosem bekhendowym.
18:43
Świątek - Cirstea 3:1 (trwa I set). To, co nie udało się w drugim gemie, udało się czwartym - Świątek ma przełamanie. Polka błyszczała zagraniami w defensywie, co zmuszało Cirsteę do błędów. Brawo!
18:38
Świątek - Cirstea 2:1 (trwa I set). Idealny gem, Świątek nie straciła nawet punktu. Po korcie centralnym rozległa się pierwsza "jazda", pojawił się też pierwszy as serwisowy.
18:36
Świątek - Cirstea 1:1 (trwa I set). Świetny gem z obu stron. Świątek straszyła Cirsteę szczególnie kapitalnymi, głębokimi returnami, które były dla niej kopalnią punktów. Mimo tego Rumunka nie dała odebrać sobie podania, bardzo ambitnie biegała do piłek i świetnie kontrowała.
18:29
Świątek - Cirstea 1:0 (trwa I set). Kapitalny gem Polki na otwarcie meczu. Zaczęła od rozrzucania rywalki po korcie i dwóch efektownych winnerów. Rumunka nie miała nic do powiedzenia.
18:26
Zaczęły!
18:25
Iga wygrała losowanie i będzie serwować jako pierwsza.
18:22
Polka u Rumunka są już na korcie. Kilka minut rozgrzewki i zaczynamy.
18:17
Świątek w przeszłości mierzyła się z Cirsteą dwukrotnie i z obu tych pojedynków wyszła zwycięsko.