Noga Jeleny Rybakiny rozcięta w finale turnieju w Katarze przeciwko Idze Świątek

Akt. 17/02/2024, 17:47 GMT+1

Jelena Rybakina w świetnym stylu rozpoczęła sobotni finał turnieju WTA 1000 w Dosze z Igą Świątek. Po wypracowaniu znaczącej przewagi w pierwszym secie reprezentantka Kazachstanu sama narobiła sobie jednak problemów. Przez pechowy incydent musiała poprosić o przerwę medyczną, która odmieniła wydarzenia na korcie.

Australian Open. Piłka meczowa ze spotkania 4. rundy Rybakina - Świątek

Rybakina może pochwalić się korzystnym bilansem pojedynków ze Świątek i w sobotę potwierdzała, że nie ma w tym przypadku. W premierowej partii finałowego meczu w Katarze prowadziła już 4:1 z liderką rankingu WTA, mając dwa przełamania na koncie.
Zawodniczka pochodząca z Moskwy początkowo grała z ogromnym rozmachem, będąc poza zasięgiem dla polskiej tenisistki. Kiedy jednak wydawało się, że pewnie zmierza do zamknięcia pierwszego seta, doznała pechowego urazu. Podczas serwisu Rybakina dynamicznie zahaczyła rakietą o piszczel, rozcinając nogę do krwi.

Punkt zwrotny w premierowej partii

W tej sytuacji musiała poprosić o przerwę medyczną, która zupełnie wybiła ją z rytmu. Z kolei Świątek wykorzystała ją na pozbieranie myśli i na dobre wróciła do rywalizacji.
Kazaszka po wznowieniu meczu kontynuowała grę z opatrunkiem na nodze i nie była już tak skuteczna. Polka wygrała wówczas aż cztery gemy z rzędu i z 1:4 wyszła na prowadzenie 5:4 w pierwszej partii. Ostatecznie triumfowała w niej po emocjonującym tie-breaku.