Przemysław Kuwał

Akt. 18/08/2023, 18:43 GMT+2

18:43
18:42
Rywalką Polki w starciu o finał będzie lepsza z pary Jasmine Paolini - Coco Gauff.
18:41
Świątek - Vondrousova 7:6 (7-3), 6:1. I już, Świątek w półfinale w Cincinnati! Liderka rankingu nie zamierzała czekać, ruszyła do ataku i kolejnym przełamaniem zamknęła spotkanie! Szczególnie drugi set był jej popisem!
18:39
Świątek - Vondrousova 7:6 (7-3), 5:1 (II set). Były nerwy, choć niewiele na nie wskazywało. Po dwóch świetnych akcja dwie kolejne wymiany wygrała Vondrousova. Później Polka w sobie tylko znany sposób odegrała skrót rywalki i ostatecznie zamknęła gema. Brakuje już tylko jednego!
18:33
Świątek - Vondrousova 7:6 (7-3), 4:1 (II set). Fantastycznie! Iga ucieka na przewagę dwóch przełamań! Wyrównanego gema zakończyła atomowych krosem bekhendowym! Z tego Vondrousova może już się nie pozbierać.
18:30
Świątek - Vondrousova 7:6 (7-3), 3:1 (II set). Genialny, widowiskowy gem. Iga szybko doprowadziła do stanu 40:15, ale wtedy wybitnymi zagraniami zaczęła błyszczeć rywalka. W efekcie zapracowała na brejkpointa, którego nie zdołała wykorzystać. Iga wraca na dwugemowe prowadzenie!
18:22
Świątek - Vondrousova 7:6 (7-3), 2:1 (II set). Tego dawno nie było. Pewnie wygrany gem serwisowy Vondrousovej. Dla nas ważniejsze jest jednak, że Iga wciąż ma przełamanie i musi skupić się na własnym podaniu.
18:19
Świątek - Vondrousova 7:6 (7-3), 2:0 (II set). Zaczęło się od dwóch błędów Polki i wydawało się, że seria przełamań z obu stron może trwać. Wtedy bardzo pomógł serwis oraz bardzo konsekwentna i wreszcie bezbłędna gra z linii końcowej. Jest 2:0.
18:14
Świątek - Vondrousova 7:6 (7-3), 1:0 (II set). Ten set nie mógł zacząć się lepiej! Iga przełamuje po kilku naprawdę zjawiskowych zagraniach. 22-latka ma swój moment i oby trwał on jak najdłużej!
18:10
Polka jest już na korcie, zaczynamy od serwisu Czeszki.
18:09
Iga udała się na przerwę toaletową i za moment zaczynamy drugiego seta.
18:08
18:07
Świątek - Vondrousova 7:6 (7-3). Pierwszy set dla Polki! Vondrousova próbowała skrótu, ale piłka zatrzymała się na taśmie. Bardzo trudna była ta partia, ale Iga ją przetrwała, a w tie-breaku zagrała po mistrzowsku!
18:06
Świątek - Vondrousova 6:6, 6-3 w tie-breaku pierwszego seta. Bekhend po linii w wykonaniu Polki sieje postrach po drugiej stronie siatki. Są piłki setowej dla Polki!
18:05
Świątek - Vondrousova 6:6, 4-3 w tie-breaku pierwszego seta. Drugie podanie Czeszka już wykorzystała, ale wciąż to Iga w lepszej sytuacji.
18:04
Świątek - Vondrousova 6:6, 4-2 w tie-breaku pierwszego seta. Długa wymiana, której nie wytrzymała Vondrousova! Zmieniamy strony po miniprzełamaniu Polki!
18:02
Świątek - Vondrousova 6:6, 3-2 w tie-breaku pierwszego seta. Konsekwentnie i skutecznie Polka. A nie były to łatwe akcje. Wciąż bez małych przełamań.
18:01
Świątek - Vondrousova 6:6, 1-2 w tie-breaku pierwszego seta. Dwa punkty przy podaniu Czeszki na jej koncie.
18:00
Świątek - Vondrousova 6:6, 1-0 w tie-breaku pierwszego seta. Udana akcja Polki na początek.
17:59
Świątek - Vondrousova 6:6 (I set). Iga pokazała serce mistrzyni! Znów stanęła pod ścianą i znów uciekła z opresji. Tym razem jednak Czeszka tak nie pomagała, a znakomity tenis zagrała Polka. Mamy tie-break!