Turniej WTA w Charleston. Ons Jabeur - Belinda Bencic: wynik finału i relacja

Akt. 10/04/2023, 14:52 GMT+2

Ons Jabeur pokonała Belindę Bencic 7:6 (8-6), 6:4 w finale turnieju WTA na kortach ziemnych w Charleston. To czwarty w karierze tytuł tunezyjskiej tenisistki.

Jabeur odpadła z Australian Open. Vondrousova awansowała do 3. rundy

Obie zawodniczki spotkały się w finale tej imprezy także przed rokiem, a lepsza była wówczas Bencic.
W niedzielę Jabeur wzięła rewanż. Była w nieco lepszej sytuacji, ponieważ Bencic musiała wcześniej dokończyć półfinał z Amerykanką Jessicą Pegulą. Tenisistki przerwały w sobotę mecz z powodu deszczu przy stanie 7:5, 6:6 (2-4) dla Bencic, więc dogrywka nie trwała długo - wymieniły tylko sześć piłek.

Jabeur pobiła rekord Świątek

Po przerwie na odpoczynek Bencic ponownie wyszła na kort i tym razem nie sprostała Jabeur, choć w pierwszym secie prowadziła 5:3. Tunezyjka zdobyła pierwszy tytuł w tym sezonie, a czwarty w karierze.
W niedzielę wygrała 38. mecz na kortach ziemnych od początku 2020 roku i pobiła rekord Igi Świątek.
Z turnieju w Charleston w 1/8 finału odpadła Magda Linette. Eliminacji nie przeszły Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa, a ta druga w parze z Alicją Rosolską już po pierwszym meczu pożegnały się też ze zmaganiami deblistek.