Sabalenka nie do zatrzymania w Australii. Zagra o finał

Mariusz Czykier

05/01/2024, 14:31 GMT+1

Aryna Sabalenka wygrała 6:1, 6:4 z Rosjanką Darią Kasatkiną i awansowała do półfinału turnieju WTA 500 w Brisbane. Białorusinka mecz o finał rozegra ze swoją rodaczką Wiktorią Azarenką.

Australian Open. Piłka meczowa z finału Rybakina - Sabalenka

Byłej liderce rankingu tenisistek australijskie warunki wyraźnie sprzyjają. Mecz z Kasatkiną był już 14. z rzędu wygranym na antypodach. Ubiegłoroczną rywalizację w Australii, rozpoczętą w Adelajdzie, zakończyła zwycięstwem w wielkoszlemowym Australian Open. Po jedenastu miesiącach kontynuuje zwycięską serię.
W drugiej półfinałowej parze zmierzą się Czeszka Linda Noskova (40. WTA) i rozstawiona w imprezie z dwójką Kazaszka Jelena Rybakina. Pierwsza z nich pokonała 7:5, 6:3 Rosjankę Mirrę Andriejewą, druga rozegrała tylko jednego, wygranego 6:1 seta przeciwko Anastazji Potapowej. Rosjanka skreczowała.

Nieudany początek Linette

W 1/8 finału z imprezy odpadła rozstawiona z numerem 9. Magda Linette, która przegrała z Kasatkiną. W deblu Polka, w parze z Amerykanką Bernardą Perą, została wyeliminowana w ćwierćfinale.
Będący jednym z ostatnich sprawdzianów przed Australian Open turniej w Brisbane powrócił do kalendarza WTA po trzyletniej przerwie. Ostatnią triumfatorką była w 2020 roku Czeszka Karolina Pliskova.
Wielkoszlemowa impreza w Melbourne rozpocznie się 14 stycznia.