Rekordowy ranking, awans do turnieju. Wspaniały dzień Fręch

Akt. 19/06/2023, 15:08 GMT+2

Magdalena Fręch awansowała do turnieju głównego WTA 250 w Birmingham. W drugiej rundzie kwalifikacji Polka pokonała na trawiastych kortach Szwajcarkę Jill Teichmann 6:4, 4:6, 7:5. To niezwykle udany dzień w jej wykonaniu. Również w poniedziałek wdrapała się na najwyższe w karierze - 72. miejsce - w rankingu WTA.

Wsparcie kibiców dla Fręch w meczu z Rachimową w 2. rundzie Roland Garros

25-letnia Fręch została rozstawiona w kwalifikacjach z numerem 6. W pierwszym meczu gier wstępnych pokonała Brytyjkę Amelię Rajecki (828. WTA) 6:7(6), 6:2, 6:2.

Zdecydowanie trudniejsza rywalka

Poniedziałkowa rywalka była znacznie bardziej utytułowana. 25-letnia Teichmann (126. WTA) ma w swojej kolekcji dwa wygrane turnieje WTA Tour – w Pradze i Palermo, oba w 2019 roku na kortach ziemnych. Z kolei w lipcu 2022 roku klasyfikowana była na rekordowo wysokim, 21. miejscu w światowym rankingu.
O losach dwóch pierwszych setów decydowały pojedyncze przełamania. Fręch zamknęła premierową odsłonę po breaku w ostatnim gemie, gdy wykorzystała drugą w meczu szansę na przełamanie. Szwajcarka odpowiedziała wygraniem kolejnej partii po przełamaniu na 3:2. Na pewno łodzianka życzyłaby sobie w obu tych partiach lepszego drugiego serwisu.
Trzeciego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęła Polka, która w swoich dwóch gemach serwisowych nie straciła punktu. Z kolei Teichmann męczyła się przy swoim podaniu. Przewagę Fręch przypieczętowała w szóstym gemie, obejmując prowadzenie 4:2.
Niestety wówczas do głosu doszła rywalka. Nie dość, że wygrała dwa kolejne gemy, to jeszcze przy 4:4 miała dwie szanse na drugie w secie przełamanie. Łodzianka wyszła jednak z tej opresji, a przy prowadzeniu 5:4 miała dwie piłki meczowe, których nie wykorzystała.
Skuteczniejsza była przy 6:5. Ponownie przy serwisie rywalki prowadziła 40/15, ale tym razem drugiej szansy już nie zmarnowała, kończąc rywalizację po dwóch godzinach i 30 minutach.
Z numerem 3 w turnieju głównym w Birmingham rozstawiona została Magda Linette.