Rekord sezonu w liczbie asów Zheng Qinwen

Akt. 20/06/2024, 09:04 GMT+2

To były trzy sety niesamowitej walki z wyjątkowym osiągnięciem. Ósma w światowym rankingu Zheng Qinwen pokonała 6:4, 3:6, 6:3 byłą japońską liderkę klasyfikacji WTA Naomi Osakę podczas Ladies Open w Berlinie. Na trawie w Niemczech Chinka zaserwowała aż 23 asy. To najlepszy wynik w sezonie.

Wielkie szczęście Zheng w 7. gemie 2. seta w finale Australian Open 2024

Zheng popisała się aż 23 asami. To rekordowy rezultat w tym roku. Osaka w wielu momentach była bezradna.
Poprzedni najlepszy wynik należał do Karoliny Pliskovej. Czeszka w trakcie meczu z Anną Kalinską w Dosze zaserwowała 19 asów.
Osiągnięcie Zheng jest najlepszym od 2022 roku, gdy Kanadyjka Rebecca Marino zanotowała 24 asy podczas pojedynku z Caroline Garcią z Francji w Guadalajarze.
- W poprzednim sezonie chyba w żadnym meczu nie czułam się tak dobrze pod względem serwisowym. Tym razem było tak jak w 2022 roku. Czuję, że to wraca – mówiła Zheng.

Zheng Qinwen zaserowała 23 asy

Dołączyła do niewielkiego grona

Chinka została dopiero siódmą zawodniczką w historii, która w jednym spotkaniu zaserwowała co najmniej 23 asy. Wspominana Pliskova dokonała tego tylko raz, ale jej siostra bliźniaczka Kristyna aż czterokrotnie. Legendarna Amerykanka Serena Williams może popisać się dwoma takimi występami.
Po jednym mają Garcia, Marino i Niemka polskiego pochodzenia Sabina Lisicka.
Zheng w drugiej rundzie w Berlinie rywalizuje z Czeszką Kateriną Siniakovą. Azjatka w pierwszym secie prowadzi 5:3. Mecz w środę został przerwany z powodu deszczu i dostanie dokończony w czwartek.