Zaskakująca porażka Rybakiny w Berlinie

Akt. 21/06/2023, 21:31 GMT+2

Jelena Rybakina nie będzie miło wspominać swojego pierwszego w tym roku turnieju na trawie. Trzecia rakieta świata pożegnała się z turniejem WTA 500 w Berlinie już w drugiej rundzie. Lepsza od niej okazała się Chorwatka Donna Vekić, wygrywając 6:7 (1-7), 6:3, 6:4.

Rybakina wycofała się z Roland Garros

Spotkanie trwało 2 godziny i 14 minut. 23. na świecie Vekić zakończyła tym samym trwającą dziewięć meczów serię zwycięstw tenisistki z Kazachstanu (z Roland Garros wycofała się z powodu infekcji wirusowej) i ośmiomeczową passę triumfów na trawie.

Vekić poradziła sobie z serwisem Rybakiny

Chorwatka również dobrze czuje się na tej nawierzchni. Ćwierćfinał w Berlinie będzie jej jedenastym na trawie. W 2017 roku odniosła nawet turniejowe zwycięstwo w Nottingham.
Nie są jej też straszne tenisistki z czołowej dziesiątki światowego rankingu. Pokonała je już dwunastokrotnie. Ostatnio - Caroline Garcię - podczas lutowego finału w Monterrey.
W środę w Berlinie nie przestraszyła się znakomitego serwisu Rybakiny i faktu, że po tie-breaku przegrała pierwszą partię. W drugim i trzecim secie zanotowała jedyne w tym meczu przełamania (odpowiednio na 4:2 i 4:3), sprawiając sporą niespodziankę.
- Koncentrowałam się wyłącznie na każdej kolejnej piłce, każdym kolejnym gemie. Ona serwowała niesamowicie. Nie ma lepszej tenisistki na świecie w tym elemencie. Starałam się nie odpuszczać, robić swoje i czekać na pojawiające się szanse - powiedziała po meczu Vekić.
- Chciałam też grać agresywnie, co nie jest łatwe. Gdy już udało mi się zmieścić w korcie return, zaczynałam się czuć bardziej komfortowo - dodała.
Jej kolejną rywalką będzie Rosjanka Elina Awanesian, która w meczu o ćwierćfinał pokonała 1:6, 6:2, 6:3 Annę Blinkową, a pierwszej rundzie obroniła dwie piłki meczowe z Darią Kasatkiną.
W tym tygodniu Rybakina broniła tylko jednego punktu. W poprzednim sezonie rywalizowała w Eastbourne, przegrywając swój pierwszy turniejowy mecz z Łesią Curenko.