Iga Świątek - Anna Blinkova: wynik meczu na żywo i relacja live - turniej WTA 250 w Bad Homburg.

Akt. 29/06/2023, 19:17 GMT+2

Godzina i 13 minut - tyle Polce zajęło pokonanie Rosjanki. W piątkowym półfinale zmierzy się z Włoszką Lucią Bronzetti. Zapraszając na relację, dziękujemy za uwagę.
6:2
GEM, SET, MECZ! Znakomita seria Igi zakończyła się wprawdzie na czternastu punktach z rzędu, ale i tak to były jedyne punkty Rosjanki w tym gemie. Polka z pewnym awansem do półfinału!
5:2
Dwanaście punktów z rzędu! Iga jest nie do zatrzymania w ostatnich minutach. Przy stanie 30:0 nasza tenisistka popisała się niebywałym returnem po linii. Ma kolejne przełamanie i już tylko jeden gem dzieli ją od wygranej!
4:2
Pełna dominacja Polki. A to serwis do środka, a to bekhend z drugiej piłki w odsłonięty kort, a to uderzenie po prostej... Osiem punktów z rzędu!
3:2
Bezbłędny gem Igi. Rosjanka zaczęła go i skończyła podwójnym błędem serwisowym. Polka zaprezentowała też znakomity return przy drugim serwisie pod linię. Uzyskuje przewagę przełamania!
2:2
Świetnie forhendowała w tym gemie Polka, a na koniec popisała się wspaniałym serwisem. Piłka była nie do odebrania.
1:2
Ze stanu 0:30 Świątek wyciągnęła na po 30. Potem Blinkowa świetnie zaserwowała, a następnie Polka wyrzuciła forhend.
1:1
Nie brakowało walki w tym gemie. Mogło być już 0:30, ale w prostej sytuacji Blinkowa smeczowała na aut. Brawa dla Polki zwłaszcza za rewelacyjne minięcie po skrócie Rosjanki. Za nami 10 minut gry w tym secie i dopiero dwa gemy.
0:1
Rosjanka zaczęła znakomicie, bardzo dobrym serwisem zrobiła różnicę, nie straciła nawet punktu. Inicjatywa należała do niej.
Pierwszy set trwał 40 minut, ile zawodniczki pograją w drugim? Serwuje Blinkowa.
6:3
Ma pierwszego seta Iga! Wciąż funkcjonuje serwis do środka Polki, a na koniec popisała się świetnym wolejem przy siatce po mocnym zagraniu Rosjanki.
5:3
Polka po kolejnym dobrym returnie miała już piłkę setową, ale Rosjanka uratowała się, jeszcze nie składa broni. Dobrze serwowała, popisała się ładnym atakiem po prostej. Ale to Polka będzie teraz serwować na wygranie pierwszego seta.
5:2
Trudny gem, ale koniec końców Polka wyszła z tarapatów. Rosjanka nie bała się iść do ataku i w efekcie byliśmy świadkami pierwszych w tym pojedynku równowag. Świątek przy obu break pointach rywalki ratowała się znakomitym serwisem. To był klucz!
4:2
Iga z pierwszym przełamaniem! Rosjanka tym razem przy własnym serwisie była kompletnie bezradna. Nie zdobyła choćby punku. Pola świetnie czytała grę i grała returnem. Osiem punktów z rzędu pada na jej konto.
3:2
Najlepszy jak dotąd gem w wykonaniu Świątek. Był świetny bekhend, był mocny i precyzyjny serwis. Polka ma pierwszego w tym meczu gema wygranego bez straty punktu.
2:2
Blinkowa jest bardzo silna fizycznie i próbuje to wykorzystać. Pierwsze serwisy Rosjanki są imponujące. To właśnie nimi rozstrzygnęła gema (do 30) na swoją korzyść.
2:1
Świątek zaczęła od prowadzenia 30:0, ale potem dwa silne uderzenia Rosjanki ją zaskoczyły. W końcówce więcej zimnej krwi miała raszynianka. W ostatniej akcji Blinkowa pod presją wyrzuciła piłkę w aut.
1:1
Udany gem serwisowy Blinkowej, która wygrała do 30. Dobrze zagrywała, zmuszając Świątek do błędów. Ryzyko Polce się nie opłaciło.