Wimbledon: Łesia Curenko i Ana Bogdan rozegrały najdłuższy tie-break w historii kobiecego Wielkiego Szlema

Akt. 07/07/2023, 21:18 GMT+2

Magda Linette długo naczekała się na swój mecz 3. rundy Wimbledonu. Wszystko przez to, że poprzedzające jej pojedynek z Belindą Bencic spotkanie Łesii Curenko z Aną Bogdan ciągnęło się w nieskończoność. Zwłaszcza w decydującym, historycznym dla kobiecego tenisa tie-breaku w trzecim secie.

Mecz Curenko i Bogdan ciągnął się w nieskończoność

Ostatecznie Ukrainka pokonała Rumunkę 4:6, 6:4, 7:6 (20-18) i awansowała do kolejnego tygodnia gier na londyńskiej trawie. Dokonała tego jednak po wyjątkowym, zwłaszcza jak na standardy kobiecego tenisa, maratonie.

Curenko po meczu padła ze zmęczenia

Curenko przeszła do czwartej rundy. Obie zawodniczki do historii

Już samo spotkanie trwało długie 3 godziny i 30 minut. Równą połowę z tego starcia, czyli aż godzinę i 45 minut, zajął set trzeci. Obie panie ani myślały pożegnać się z kortami All England Clubu i walczyły do upadłego. W zasadniczej rozgrywce, w której doszło do aż ośmiu przełamań, było po sześć, więc i seta, i spotkanie rozstrzygnąć musiał tie-break.
Tam rywalizacja nabrała jeszcze bardziej dramatycznego przebiegu, gdyż Curenko do wygranej potrzebowała, uwaga, 38 wymian. Ostatecznie zwycięstwo 20-18 zapewniło jej czwartą rundę, a obu paniom zapisanie się w historii światowego tenisa.
38-punktowy tie-break stał się bowiem najdłuższym w dziejach kobiecych turniejów Wielkiego Szlema. Obie panie, bezdennie wycieńczone, tuż po ostatniej piłce najpierw padły sobie w ramiona, a po chwili ze zmęczenia na ziemię. Musiały odpocząć po morderczym wysiłku, zarówno fizycznym, jak i psychicznym, jakiego świat kobiecego tenisa dawno nie widział.