Jelena Rybakina - Beatriz Haddad Maia: wynik i relacja. Wimbledon 2023

Akt. 10/07/2023, 16:17 GMT+2

Brazylijska tenisistka Beatriz Haddad Maia skreczowała na początku meczu 4. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu z reprezentującą Kazachstan Jeleną Rybakiną. Powodem wycofania się z rywalizacji była kontuzja pleców.

Haddad Maia przełamała Świątek w 2. secie

Haddad Maia skreczowała w pierwszym secie przy stanie 4:1 dla rozstawionej z numerem trzecim rywalki.

Beatriz Haddad Maia skreczowała

Występująca na trawiastych kortach Londynu z numerem 13 zawodniczka miała kłopoty z plecami już w poprzednim gemie.
Wówczas wezwała pomoc medyczną, ale cały czas krzywiła się z bólu. Następnie udała się do szatni, gdzie dalej udzielano jej pomocy.

Cierpiąca Beatriz Haddad Maia

Po kilku minutach wróciła na kort. Nie była jednak w stanie odbijać piłki po zagraniach Rybakiny, szybko przegrała gema i ze łzami w oczach zrezygnowała z dalszej gry. Na koniec została nagrodzona przez publiczność brawami za swoją ambitną postawę i podjęcie próby rywalizacji.

W ćwierćfinale rywalką broniącej tytułu na Wimbledonie Rybakiny będzie zwyciężczyni meczu Czeszki Petry Kvitovej (nr 9.) z Tunezyjką Ons Jabeur (6.).