77
Przemysław Kuwał

Akt. 06/07/2023, 14:28 GMT+2

14:28
- W grze na trwie ofensywa jest ważna. Janek grał dobre minięcia, ale wywierałem na nim presję - dodał. Zapytany o następnego rywala, którym będzie Musetti, odparł, że w "trzeciej rundzie nie ma łatwych rywali i da z siebie wszystko".
14:25
- Na pewno był to trudny mecz. Janek świetnie walczył, dobrze spisywał się, jak ja miałem swoje okazje do przełamań. Cieszę się i dobrze widzieć go na Wimbledonie - powiedział Hurkacz w pomeczowym wywiadzie.
14:16
Rywalem Polaka w trzeciej rundzie będzie najprawdopodbniej Lorenzo Musetti, który jest bliski zakończenia meczu z Jaime Munarem.
14:15
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 7:6(3). I już! Hurkacz wygrywa tie-breaka i cały mecz w trzech setach. Brawo!
14:14
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 6:6; 6:3 w tie-breaku (III set). Hurkacz już z dwoma miniprzełamaniami po swojej stronie. Są piłki meczowe!
14:13
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 6:6; 4:3 w tie-breaku (III set). Hurkacz ma pierwsze prowadzenie. Dwa punkty przy własnym podaniu wygrał bardzo pewnie.
14:11
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 6:6; 2:3 w tie-breaku (III set). Świetna odpowiedź Polaka. Odrobił miniprzełamanie bardzo trudnym minięciem. Choinski dalej na prowadzeniu, ale wynika to już tylko z kolejności serwowania.
14:10
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 6:6; 1:2 w tie-breaku (III set). Choinski wyraźnie poczuł krew. Nie popełnia błędów i jest w lepszej sytuacji. Brytyjczyk ma miniprzełamanie, Polak musi gonić.
14:08
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 6:6 (III set). Zupełnie niespodziewany przebieg tego gema. Genialnie dotąd serwujący Hurkacz popełnił trzy błędy i pojawiły się trzy pierwsze w meczu brejkpointy, któte zarazem były piłkami setowymi. Możemy odetchnąć, bo wyszedł z tego z wielką klasą. Gramy tie-break, dla Hurkacza 37. w tym sezonie.
14:04
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 5:6 (III set). Hurkacz prowadził 30:15 przy podaniu rywala, ale nie udało się zagrozić. W ostatniej piłce niebezpiecznie się poślizgnął, ale na szczęście szybko wstał. Droga do zwycięstwa w trzecim secie dla Polaka wiedzie już tylko przez tie-breaka.
13:58
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 5:5 (III set). Polak pierwszy raz serwował pod presją przegrania seta. Pierwszy punkt zdobył Brytyjczyk, ale nie było zawahania. Gramy dalej.
13:54
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 4:5 (III set). Nie tym razem. Hurkacz zdołał doprowadzić do równowagi, ale Choinski wyraźnie wyciągnął wnioski z dwóch poprzednich setów. Bardzo pomógł mu serwis.
13:50
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 4:4 (III set). Jeszcze jeden gem Hurkacza wygrany do zera. Czyżby decydujący atak w dziewiątym gemie?
13:47
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 3:4 (III set). Było sporo bardzo efektownej gry przy siatce, ale tym razem Choinski utrzymał podanie względnie spokojnie.
13:44
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 3:3 (III set). Doskonale znana historia. Gem Hurkacza wygrany bez straty punktu.
13:42
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 2:3 (III set). Jeszcze jeden długi gem przy podaniu Choinskiego, jeszcze jeden z dwoma brejkpointami dla Polaka. Ponownie się nie udało. Jeśli w grze Hurkacza można się do czegoś przyczepić, to właśnie do skuteczności w piłkach na przełamanie.
13:34
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 2:2 (III set). Wielką swobodę przy podaniu ma dziś Hubert. Jeszcze raz wygrał bardzo pewnie i szybko, Choinski wciąż nie miał w tym meczu brejkpointu.
13:31
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 1:2 (III set). Wielka szkoda. Polak straszył bekhendem i szybko wypracował trzy okazje na przełamanie. Nie wykorzystał żadnej, pięć kolejnych punktów trafiło na konto Choinskiego.
13:27
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 1:1 (III set). Mamy remis w trzecim secie. Tym razem Polak oddał przeciwnikowi jeden punkt, a na jego konto trafiły kolejne asy.
13:25
Hurkacz - Choinski 6:4, 6:4, 0:1 (III set). Choinski zaczął od dwóch błędów i zapachniało przełamaniem już na dzień dobry. Na to będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.