"Cios w podbródek pewności siebie Alcaraza"

08/07/2023, 20:19 GMT+2

Lider światowego rankingu tenisistów Carlos Alcaraz awansował do 1/8 finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Hiszpan nie bez problemów pokonał w trzeciej rundzie Chilijczyka Nicolasa Jarry'ego (nr 25.) 6:3, 6:7 (6-8), 6:3, 7:5.

Skrót meczu Alcaraz - Djoković w półfinale Roland Garros

To nie była łatwa przeprawa dla 20-latka. Hiszpan stracił pierwszego seta w tym turnieju, a w czwartej partii przegrywał już 1:4.

Wygrana Alcaraza

Jeden z faworytów imprezy na trawiastych kortach w Londynie nie zaprezentował w sobotę wybitnego tenisa. Popełnił 30 niewymuszonych błędów i zaliczył siedem podwójnych błędów serwisowych. Do pozytywów może zaliczyć 40 kończących uderzeń oraz 12 asów.

W sumie zdobył 16 punktów więcej niż jego mniej znany rywal, który w trzecim secie prowadził 3:0, 4:1, ale później dwukrotnie pozwolił się przełamać liderowi światowego rankingu. Alcaraz zakończył prawie czterogodzinny bój przy pierwszym meczbolu.

"Nie była to piękna gra i niezapomniany występ tenisisty z Murcji. Bo nie pozwolił na to rywal, któremu warunki pod zamkniętym dachem wyraźnie sprzyjały" - oceniła hiszpańska agencja prasowa EFE, która przegranego po tie-breaku seta - mimo prowadzenia 6-5 - określiła jako "cios w podbródek pewności siebie Alcaraza".

Hiszpan, który w ubiegłym roku dotarł w Wimbledonie do 1/8 finału, wygrał w tym sezonie już pięć turniejów: w Buenos Aires, Indian Wells, Barcelonie, Madrycie i już na trawie w Queen's Clubie.

Jego kolejnego rywala wyłoni wieczorny pojedynek Niemca Alexandra Zvereva (nr 19) z Włochem Matteo Berrettinim, który w Londynie w 2021 roku był w finale.
(dasz/łup)
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Nicolas Jarry (Chile, 25) 6:3, 6:7 (6-8), 6:3, 7:5