Tylko jedno zwycięstwo dzieli genialnego Rogera Federera od wygrania po raz ósmy w karierze wielkoszlemowego Wimbledonu. W kończącym się dzisiaj turnieju singlistów Szwajcar nie stracił jeszcze seta. Czy Chorwat Marin Cilić będzie w stanie przeszkodzić Federerowi w drodze po kolejny wielki triumf? Przekonamy się o tym w naszej relacji tekstowej.

17:00
I tak. Przypomnienie - RF nie stracił przez całe dwa tygodnie gry ani jednego seta.
ANI JEDNEGO!
I tym pięknym akcentem się z wami żegnamy. Doceńcie to w czasach jak wybitnego tenisisty przyszło nam żyć.
Wasza Wysokość, wyróżnieniem jest móc Waszą Wysokość oglądać.
16:57
Niech żyje król. Elżbieta II może się obawiać.
Ładna grafika.
16:55
A teraz rozwiązanie zagadki. GOAT to skrót od Greates of All Time. Najlepszy w historii.

I stała się historia. Jest dominator Wimbledonu. DOMINATOR ABSOLUTNY!!! Roger Federer po raz ósmy zwycięzcą Wimbledonu.
4:5
Grawerka na pucharze jeszcze musi poczekać. Cilić odracza wyrok. A kto z was byłby w stanie rozszyfrować ten skrót?

3:5
I dziękuję. I zwycięża kolejnego gema faworyt. I jest już tylko mały kroczek od ósmego wimbledońskiego zwycięstwa.
3:4
Lecz co się odwlecze, to nie uciecze. Doszło do nieuniknionego. Fenomenalny magik z Bazylei doprowadza do przełamania. Kluczowego dla losów całego pojedynku.
3:3
Zadziwiające - najdłuższy i najbardziej wyrównany jest ten set. Cilić wygrał jednego gema, Federer kolejnego. Jest remis.
2:2
Po dłuższej wymianie dopina swego Federer. Jest dzisiaj jak taran. Nie patrzy na rywala. Nie spogląda na trybuny. Zachowuje się jak prawdziwy profesjonalista - skupiony na swoim zadaniu, wyrachowany, perfekcyjny.

16:33
Dzisiaj cały zastęp "The Blues" odwiedził kort centralny All England Clubu. W sumie ludzie z Chelsea nie mieli daleko. Około 10 kilometrów. Tak mówi wujek Google.
2:1
Miał nóż na gardle Cilić, lecz potrafił to odepchnąć i doprowadził do stanu 2:1. Siłowa gra Chorwata tylko momentami okazuje się skuteczną na finezję Szwajcara.
16:26
Ostatni zwycięzcą Wimledonu, który w finale przegrał dwa pierwsze sety, był Francuz Henri Cochet w 1927 roku. 90 lat temu!
1:1
Roger Federer też już wie i wyrównuje stan tego seta. Mamy po jeden i zabawa się nie zmienia. Czekamy zapewne do pierwszego przełamania Federera.
16:22
Wikipedia już wie.
1:0
Chorwat jeszcze wierzy. Pierwszy gem jest jego.
16:20
Conte szuka klasowego napastnika do Chelsea. Może weźmie pewnego 35-letniego weterana ze Szwajcarii. Nikt tak jak on nie zamyka decydujących piłek.
16:17
Set od pełni szczęścia.
1:6
Nie, na pewno nie w świecie tenisa. Wygrywa tego gema do zera, a seta do jednego Federer. On się z nim bawi i go ośmiesza. Coś jak Adam Kownacki Artura Szpilę wczoraj.