My za dziś dziękujemy. Z Igą widzimy się w niedzielę, w starciu z Belindą Bencic. Czas zrewanżować się za Magdę Linette. Do przeczytania.
21:21
W punkt. W najlepszy możliwy sposób.
21:19
6:2, 7:5 - nie był to perfekcyjny mecz naszej mistrzyni, ale momenty, w których pokazuje cały swój talent i zakres wytrzymałości psychicznej, powodują, że jest właśnie w tym dokładnie miejscu swojego życia i kariery.

7:5
Raz, dwa, trzy i cztery. 4 piłki wygrane przy własnym serwisie, wygrany i cały mecz. Brawo, Iga!!!
6:5
Jeżeli coś ma być pokazem siły i charakteru Igi, to właśnie takie sytuacje. Przegrywała 0:40, by wyciągnąć gema i przełamać rozpędzoną rywalkę, w którą kilka minut wcześniej wstąpiła zupełnie nowa energia. Czysta klasa.
21:12
Tweet wrzucony siedem minut temu. A w 11. gemie jest już 40:0 dla Martić...
5:5
Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, a było... Gem stracony przy własnym serwisie do zera. Niezrozumiała zapaść liderki światowego rankingu.
5:4
Na horyzoncie pojawiła się już piłka meczowa, wystarczyło przełamać Chorwatkę, lecz ta wzięła się do pracy. Teraz Iga serwuje już po seta i po mecz.
5:3
Już nie tuż-tuż, a na wyciągnięcie ręki. Kolejny gem wygrany do zera. Iga wygrała już jedenaście wymian z rzędu! Cztery piłki od 4. rundy.
20:56
Awans tuż-tuż.

4:3
Ależ ŚWIETNIE Iga. Teraz potężna wymiana, także wymiana sił. Forhend za forhend, atak za atak. Skończyło się znakomitym returnem naszej zawodniczki i pierwszym w tym secie przełamaniem. Już na czysto.
3:3
Ale Iga to przecież wciąż wielka klasa. Teraz odpłaca rywalce pięknym za nadobne.
2:3
W tym secie już jest trudniej niż w poprzednim. Martić ma świadomość uciekającej szansy i stawia twarde warunki, zwłaszcza przy własnym serwisie. Tak jak teraz, gdy pozwoliła Polce tylko na jeden punkt.
2:2
Dobry nastrój towarzyszy Idze w trakcie tego Wimbledonu. Towarzyszył także i w minionym gemie - wygranym po trudnym boju, na równowagi.

1:2
Szkoda tego gema. Świątek momentami wyglądała doskonale, dwie wymiany wygrała dzięki wyśmienitemu poruszaniu się po korcie, ale finalnie to Martić wygrała w najważniejszym momencie.
1:1
Świątek dobrze antycypuje plany rywalki. Teraz była już pod siatką, nim Martić zdążyła zareagować i zmienić decyzję o mocnym returnie.
0:1
Mało brakowało, abyśmy znów otworzyli seta przełamaniem. Tym razem jednak Petra broni własnego podania. A dziś zdarza się jej to wyjątkowo rzadko.
20:19
Gimnastyczna zdolność.
20:17
Końcówka tej rozgrywki była wyborna w wykonaniu naszej najlepszej tenisistki. Iga miała pewne, małe problemy, ale okazały się one jedynie drobną przeszkodą na drodze do triumfu. Niech drugi set będzie podobny.