21:29
Rywalką Świątek w ćwierćfinale będzie Elina Switolina.
21:26
21:25
Świątek - Bencic 6:7(4), 7:6(2), 6:3. KONIEC MECZU. ŚWIĄTEK W ĆWIERĆFINALE WIMBLEDONU!!! Zaczęło się od błędu, za chwilę pojawił się podwójny błąd serwisowy. Było 0:30. W najważniejszym momencie wrócił pierwszy serwis i udało się wyrównać. Ostatnie piłki zagrała po prostu genialnie, brawo Iga!!!
21:21
Świątek - Bencic 6:7(4), 7:6(2), 5:3 (III set). Iga ryzykowała, ale tym razem się to nie opłaciło. Bencic ma trzeciego gema, ale to, co najważniejsze z polskiego punktu widzenia, wydarzy się dopiero za moment. Polka będzie serwować, by zamknąć mecz. Jazda, Iga!
21:15
Świątek - Bencic 6:7(4), 7:6(2), 5:2 (III set). Trochę błędów z obu stron, ale dla nas najważniejsze, że do piłki na gema jako pierwsza dotarła Iga. I wygrała ją, zmuszając Bencic do pomyłki. Jeszcze tylko jeden gem!
21:11
Świątek - Bencic 6:7(4), 7:6(2), 4:2 (III set). Szwajcarka znów serwowała jak natchniona. Wygrała gema bardzo łatwo i szybko. Dla Igi to mniej ważne, dla niej teraz najwyższym priorytetem jest dwukrotne utrzymanie własnego podania, które da jej awans.
21:07
Świątek - Bencic 6:7(4), 7:6(2), 4:1 (III set). Po dwóch kapitalnych zagraniach Bencic było 15:30 i pojawił się stan małego zagrożenia. I tu Iga pokazała prawdziwą klasę, zagrała swój najlepszy tenis. Są już trzy gemy przewagi i ćwierćfinał na wyciągnięcie ręki!
21:03
Świątek - Bencic 6:7(4), 7:6(2), 3:1 (III set). Sporo było walki, sporo było efektownych zagrań z obu stron i nagle zrobił się stan równowaga, a za chwila okazja na przełamanie dla Polki po błędzie Bencic. Szwajcarka w tym momencie popełniła podwójny błąd serwisowy! Iga ma przełamanie!
20:55
Świątek - Bencic 6:7(4), 7:6(2), 2:1 (III set). Iga szybko wyszła na prowadzenie 30:0, ale Bencic nie spuściła głowy. Walczyła jak lwica. Przy równowadze Polka zagrała forhend, którego nie powstydziłby się sam Rafa Nadal, ale w końcu musiała bronić się przed przełamaniem. Szczęśliwie się udało i bardzo trudny gem trafił na konto pierwszej rakiety świata.
20:46
Świątek - Bencic 6:7(4), 7:6(2), 1:1 (III set). Wybitny, chyba najlepszy w całym spotkaniu gem serwisowy Bencic. Uderzała mocno i niezwykle precyzyjnie. Iga nie miała nic do powiedzenia.
20:43
Świątek - Bencic 6:7(4), 7:6(2), 1:0 (III set). Bardzo pewne otwarcie decydującego seta w wykonaniu Igi. Bencic nie miała nic do powiedzenia.
20:39
Przypomnijmy: Iga przy stanie 5:6 obroniła dwie piłki meczowe, a tie-break był jej popisem. Przewaga mentalna powinna być teraz po jej stronie. Za moment zaczynamy trzeciego seta. Tym razem do szatni udała się Bencic.
20:37
Świątek - Bencic 6:7(4), 7:6(2). Podwójny błąd serwisowy Bencic i Iga wygrywa seta! Zaczynamy zabawę od początku!
20:36
Świątek - Bencic 6:7(4), 6:6; 6:2 w tie-breaku (II set). Co za forhend Igi?! Jest seria piłek setowych, brawo!!!
20:35
Świątek - Bencic 6:7(4), 6:6; 5:2 w tie-breaku (II set). Wygrywający serwis! Już jest blisko!
20:34
Świątek - Bencic 6:7(4), 6:6; 4:2 w tie-breaku (II set). Oto chodziło! Genialny kros forhendowy i Iga ucieka na dwa punkty!
20:33
Świątek - Bencic 6:7(4), 6:6; 3:2 w tie-breaku (II set). Wszystko zmienia się błyskawicznie. Teraz to Iga odebrała Bencic dwa podania i Polka wróciła na prowadzenie! Jazda!
20:31
Świątek - Bencic 6:7(4), 6:6; 1:2 w tie-breaku (II set). Minibrejk uciekł, bo Polka nie poradziła sobie z returnem rywalki. Co gorsza, zaraz pojawił się kolejny błąd i teraz to Bencic jest w zdecydowanie lepszej sytuacji. Znów trzeba gonić.
20:29
Świątek - Bencic 6:7(4), 6:6; 1:0 w tie-breaku (II set). Iga zaczyna od winnera i miniprzełamania!