Iga Świątek - Angelique Kerber: wynik meczu na żywo i relacja live z finału United Cup Polska - Niemcy

08:57
Polska jest więc w połowie drogi do triumfu w United Cup. Teraz czas na Huberta Hurkacza, który zmierzy się z Alexandrem Zverevem. Na to spotkanie zapraszamy tu:
08:56
Ta piłka to czyste złoto!
08:55
Świątek zasłużyła na wyrazy najwyższego uznania. Od stanu 3:3 w pierwszym secie wygrała dziewięć gemów z rzędu. Czapki z głów!
08:54
08:50
W pierwszym secie mieliśmy emocje, ale drugi to już popis Polki. W 22 minuty rozgromiła Kerber 6:0 i pokazała, kto teraz rządzi w kobiecym tenisie. A warto pamiętać, że Niemka to niegdysiejszy numer 1 na świecie.
6:0
KONIEC MECZU! Iga Świątek pokonuje Andżelikę Kerber 6:3, 6:0 i daje Polsce prowadzenie 1:0 w wielkim finale United Cup.

08:47
Zaledwie 20 minut drugiego seta i za chwilę może być po wszystkim. Świątek serwuje na zwycięstwo!
5:0
Kosmos! Świątek, która z trudem wygrała pierwszego seta, w drugim nie pozostawia złudzeń rywalce. 5:0!
08:45
Kolejny breakpoint dla Świątek. Za chwilę może być po wszystkim!
4:0
Czwarty gem w drugiej partii i czwarty na rzecz Świątek. Tej siły już nikt nie zatrzyma! Polka jest dwa gemy od meczu.
3:0
Operacja deklasacja rozpoczęta! Świątek po raz drugi w tym secie przełamuje Kerber. Jeśli potwierdzi tego breaka serwisem, będzie już 4:0.
2:0
Świątek nabiera wiatru w żagle. Po raz pierwszy w tym meczu wygrywa gema na sucho.
1:0
Drugiego seta Świątek rozpoczyna od mocnego uderzenia. Pięć piłek tej odsłony i już przełamanie na korzyść Polki. Tym razem Świątek przełamuje Kerber przy pierwszej okazji. Nie potrzebowała pięciu szans jak w pierwszym secie.

6:3
Gem i set! Świątek wygrywa pierwszą odsłonę z Kerber 6:3. Jest bliżej zwycięstwa w meczu, a Polska triumfu w United Cup 2024. Dobrze to wszystko się zapowiada!

08:25
Niniejszym Świątek serwuje na seta!
5:3
TAK JEST! W idealnym momencie seta Iga Świątek przechodzi do ataku i w końcu napoczyna rywalkę! 40:0 dla Polki przy serwisie Kerber musiało zaowocować przełamaniem. Świątek wykorzystuje trzeciego breakpointa, odskakując rywalce na 5:3
08:21
Wiadomości z innych aren: w finale w Brisbane druga rakieta świata Aryna Sabalenka zaskakująco gładko przegrała z Jeleną Rybakiną 0:6, 3:6

4:3
I z tej potyczki Świątek wychodzi zwycięsko. Musiała jednak sporo się napocić. W całym pojedynku obroniła już pięć breakpointów.
08:16
Raz, dwa i trzy. Aż tyle okazji na przełamanie serwisu Świątek ma w siódmym gemie niemiecka tenisistka. Robi się gorąco.