Ogromny awans Wawrinki. Półfinał zakończył jednak po 17 minutach

25/09/2022, 09:28 GMT+2

Stan Wawrinka w najnowszym notowaniu rankingu ATP zanotuje wielki awans. 37-letni Szwajcar w tym tygodniu znalazł się w półfinale Moselle Open w Metz, choć do turnieju głównego przebijał się przez kwalifikacje. Trzykrotny triumfator imprez wielkoszlemowych mecz o finał zakończył jednak po zaledwie 17 minutach.

Wcześniejszy ćwierćfinał kosztował Wawrinkę bardzo wiele sił. Spotkanie z Mikaelem Ymerem, zakończone tie-breakiem w trzecim secie, trwało aż dwie godziny i 50 minut. Wcześniej Szwajcar wyrzucił z turnieju po trzysetowym boju najwyżej rozstawionego Daniiła Miedwiediewa.

Organizm Wawrinki nie wytrzymał obciążeń

- Wielka radość towarzyszyła mi przez cały mecz z Ymerem. Oczywiście było zmęczenie, fizyczne i psychiczne, i wiele błędów, ale poziom był naprawdę wysoki, a mi udało się wygrać ostatnią piłkę - mówił Wawrinka.
Jego organizm nie dał rady się zregenerować. Półfinał z Aleksandrem Bublikiem Szwajcar zakończył po ledwie trzech gemach (1:2), narzekając na ból uda.
- Jestem niezwykle wdzięczny za wsparcie publiczności. Czuję się, jakbym grał w domu - powiedział.
Z powodu kontuzji stopy Stan opuścił niemal cały sezon 2021 i pierwszy kwartał obecnego. Przed turniejem w Metz wygrał w tym roku zaledwie trzy z 12 rozegranych meczów.
Do rywalizacji w Moselle Open przystępował jako 284. zawodnik rankingu ATP. W poniedziałkowym notowaniu awansuje na 192. miejsce.
W styczniu 2014 roku 16-krotny triumfator turniejów ATP Tour zajmował trzecią lokatę.
Autor: br / Źródło: eurosport.pl