Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają w 2. rundzie Rolanda Garrosa

01/06/2023, 18:48 GMT+2

Kolejny tenisista z Polski kontynuuje swoją przygodę na kortach im. Rolanda Garrosa. W drugiej rundzie zameldował się Jan Zieliński, który w czwartek, na inaugurację turnieju deblowego, w parze z Hugo Nysem pokonał duet Richard Gasquet - Lucas Pouille 6:4, 6:2.

Jan Zieliński po meczu 1. rundy Roland Garros 2023

Rozstawieni z numerem siódmym Zieliński i Nys nie przegrali żadnego gema przy własnym podaniu, a w całym meczu pozwolili rywalom tylko na dwie piłki na przełamanie.
Sami w pierwszym secie przełamali serwis już w pierwszym gemie i zdobytą przewagę utrzymali do końca. W drugim poszło im jeszcze łatwiej i mecz zakończyli w zaledwie godzinę i dziewięć minut.

Zieliński/Nys wygrali 1. seta z Gasquetem/Pouille w 1. rundzie Roland Garros

W drugiej rundzie Polak i Monakijczyk, finaliści Australian Open i zwycięzcy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie, zmierzą się z Brazylijczykiem Marcelo Melo i Australijczykiem Johnem Peersem. Mecz wstępnie zaplanowano na piątek.