Nie tak to miało wyglądać. Polska nadzieja w deblu już poza Roland Garros

Przemysław Kuwał

Akt. 02/06/2023, 18:13 GMT+2

Duża i bolesna dla polskich kibiców niespodzianka w Paryżu. Jan Zieliński i Hugo Nys, triumfatorzy niedawnej imprezy w Rzymie, już na drugiej rundzie zakończyli udział w wielkoszlemowym Roland Garros. Polak i Monakijczyk przegrali z doświadczonymi Marcelo Melo i Johnem Peersem 6:7(5), 4:6.

Nys i Zieliński odpadli w 2. rundzie debla Roland Garros

Rozstawieni z numerem siódmym Zieliński i Nys w Rzymie rozbudzili apetyty. Wydawało się, że po tak dużym sukcesie na Foro Italico również w Paryżu będą groźni. Z pewnością przygotowywali się na zdecydowanie więcej niż tylko dwa mecze. A właśnie na tym stanęło po piątkowej porażce.
W starciu z bardzo doświadczonymi, ale mającymi największe sukcesy za sobą - tak się wydaje - Melo i Peersem byli faworytami, ale z tej roli wywiązać się nie udało.

Szkoda szans w pierwszym secie

Na przestrzeni całego pierwszego seta nie doszło do przełamań. Blisko byli Zieliński i Nys, ale nie wykorzystali żadnej z czterech szans. Kosztowne okazało się przegranie dwóch punktów przy własnym serwisie przy stanie 2:3 w tie-breaku. Pogoń okazała się już niemożliwa.
Fatalnie, bo od straty serwisu, zaczął się set numer dwa. I choć błyskawicznie udało się tę różnicę zniwelować, to Melo i Peers przełamali ponownie przy stanie 4:4 i tym razem utrzymali już nerwy na wodzy. To oni zagrają w 1/8 finału.

Melo był wieloletnim partnerem deblowym Łukasza Kubota, z którym stworzył swego czasu najlepszy duet na świecie. Z nim w parze wygrał między innymi Wimbledon 2017.
Wcześniej w piątek, również w 2. rundzie, Katarzyna Piter i Węgierka Dalma Galfi przegrały z rozstawionymi z numerem ósmym Kanadyjką Gabrielą Dabrowski i Brazylijką Luisą Stefani 6:4, 2:6, 5:7.
W 1. rundzie odpadły Alicja Rosolska i Hiszpanka Cristina Bucsa.
Szóstego dnia turnieju Zieliński niestety pożegnał się również z rywalizacją w mikście. Rozstawieni z numerem szóstym Polak i Australijka Ellen Perez przegrali z Tajwanką Chan Hao-ching i Francuzem Fabricem Martinem 2:6, 2:6.