Jan Zieliński w finale debla turnieju ATP 500 w Barcelonie

Akt. 20/04/2024, 20:24 GMT+2

Jan Zieliński awansował do finału turnieju ATP 500 na kortach ziemnych w Barcelonie. W parze z Hugo Nysem z Monako pokonał w sobotę czesko-chińską parę Tomas Machac - Zhizhen Zhang 4:6, 7:6(3), 10-4 w półfinale gry podwójnej. W meczu o tytuł ich rywalami będą Argentyńczycy Maximo Gonzalez i Andres Molteni.

Jan Zieliński o gratulacjach po sukcesie

Skuteczni w tie-breakach

Sobotni sukces rodził się jednak w bólach. Już w trzecim gemie pierwszego seta Zieliński i Nys stracili podanie i nie zdołali zanotować przełamania powrotnego.
W drugiej odsłonie też przegrywali – 1:3 – ale szybko doprowadzili do remisu (3:3), by następnie wygrać tie-break, prowadząc od początku do końca.
W super tie-breaku również szybko uzyskali przewagę (4-1), kończąc zwycięstwem 10-4 mecz po godzinie i 44 minutach.
Zieliński jest jedynym polskim tenisistą startującym w stolicy Katalonii. W finale jego i Nysa rywalami będą Argentyńczycy Maximo Gonzalez i Andres Molteni, którzy w sobotę wygrali z Salwadorczykiem Marcelo Arevalo i Chorwatem Mate Paviciem 3:6, 6:3, 11-9.