Miomir Kecmanović w niesamowitych okolicznościach odpadł z Andreą Vavassorim

Michał Rożniatowski

Akt. 30/05/2023, 19:17 GMT+2

Niesamowity przebieg miało starcie pierwszej rundy Rolanda Garrosa z udziałem Miomira Kecmanovicia. Wyżej notowany Serb, po bardzo wyrównanym boju, uległ Włochowi Andrei Vavassoriemu 7:5, 6:2, 6:7 (8-10), 6:7 (3-7), 6:7 (9-11). Spotkanie zakończył też z zaskakującym upomnieniem na koncie.

Nietypowa sytuacja: Kecmanović ukarany za odbicie piłki z innego kortu

Wtorkowy mecz pomiędzy Vavassorim (148. ATP) a Kecmanoviciem (37. ATP) rozpoczął się zgodnie z planem. Po pierwszych dwóch setach na prowadzeniu był wyżej notowany Serb, który był bliżej awansu do kolejnej rundy turnieju.

Kecmanović wybity z rytmu po upomnieniu

Od trzeciej partii spotkanie zrobiło się niezwykle zacięte. Dość powiedzieć, że Włoch doprowadził do tie-breaka, którego wygrał, choć musiał bronić aż czterech piłek meczowych. W czwartej odsłonie, przy stanie 5:3 dla Vavassoriego, doszło do niesamowitej sytuacji, której głównym aktorem był 23-latek z Belgradu.
Kecmanović został bowiem upomniany przez sędzię po odbiciu piłki, która spadła z innego kortu. Sfrustrowany coraz mniej korzystnym wynikiem Serb był tak zdziwiony całym zdarzeniem, że usiadł na krześle, a następnie wezwał supervisora, który jedynie podtrzymał pierwotną decyzję głównej arbiter.

Po chwili gra została wznowiona, a kibice byli świadkami kolejnego tie-breaka, kolejnego wygranego przez Włocha. Co ciekawe, nie inaczej było w piątym secie i ponownie górą był Vavassori, który w decydującej rozgrywce zwyciężył 11-9, i po pięciu godzinach oraz dziesięciu minutach rywalizacji awansował do 1/32 finału.
Andrea Vavassori (Włochy) - Miomir Kecmanović (Serbia, 31) 5:7, 2:6, 7:6 (10-8), 7:6 (7-3), 7:6 (11-9)