To było długie, ale bardzo miłe paryskie popołudnie. Raz, że niespodzianka, dwa, że to polska niespodzianka, trzy, że debiutancka niespodzianka. Nic, tylko włączajcie Eurosport 1 i odpalajcie French Open. I wyczekujcie więcej takich cudów.
Właśnie. Pamiętajmy, że to był jego debiut w pierwszej rundzie Wielkiego Szlema. To imponuje tym bardziej.
6:3
I wszedł na tę ostatnią prostą z taką lekkością. HUBERT HURKACZ W DRUGIEJ RUNDZIE FRENCH OPEN!!!

40:15
MAMY DWIE PIŁKI MECZOWE! Długo to trwało, ale Hurkacz już na naprawdę ostatniej prostej.
5:3
TAK JEST! Wreszcie to się stało. Czekaliśmy osiem gemów i się doczekaliśmy. Hurkacz przełamuje Sandgrena i jest cztery piłki od drugiej rundy French Open. I to przy własnym serwisie!
3:3
Wciąz wyczekujemy pierwszego przełamania. Cios za cios, gem za gem. Kto pierwszy polegnie w tej zabawie na własne serwisy?
2:2
Status quo utrzymany. Panowie wygrywają po własnym serwisie, przegrywają po serwisie rywala. Wyrównana walka w czwartym secie.
1:1
Długi był ten gem, przewrotny, Hurkacz miał breakpointa, zmarnował, i później już Sandgren wykorzystał jego niepewność. Mamy remis.
1:0
Hubert trzyma się mocno, na tyle, na ile może. Czwartego seta zaczyna od zwycięstwa przy własnym serwisie.
14:05
Twitterowy przegląd.
3:6
Zabawa zaczyna się od nowa. Set dla Sandgrena. Wygrana do trzech Amerykanina, a Hurkacz jest coraz bardziej miękki na korcie.Tak jak zapowiadaliśmy przed setem trzecim, ta przymusowa przerwa niekoniecznie mogła działać na niego kojąco. I nie działa.
3:5
To przełamanie w czwartym gemie okazało się kluczowe. Teraz panowie wygrali po gemie przy własnym serwisie, a zaraz serwował będzie Sandgren. Może też tego seta tym samym skończyć. Bo i wygląda na gościa, który rośnie w tym meczu z minuty na minutę.
2:4
Próbuje wyjść z kryzysu Hubert. Tym razem wygrywa gema numer sześć. Łapie kontakt, jak myślicie, na stałe w tym secie?
1:4
I zaczynają się kłopoty. Hurkaczowi ręka nie drga, jest agresywny i teraz oddał tylko jedną piłkę Polakowi. I ma już trzy gemy zapasu nad nim. Nie wygląda to dobrze.
1:3
No i niestety. To już nie jest ten sam Hubert. Przełamał go po raz pierwszy dziś Sandgren i robi się niebezpiecznie. 1:3 w gemach, ale najgorsze jest to, że Amerykanin gra coraz szybciej i pewniej.
1:2
Znów Sandgren podtrzymuje własny serwis. Na razie do przełamania daleko.
1:1
Nie w gemie drugim. Hurkacz jednak nie stracił rytmu i wygrywa do 30. Bardzo dobrze znów na nogach Hubert, mobilny i dokładny. Także mądrze biegający. Tak się gra w tenisa!
0:1
Zaczyna zwycięskim gemem przy własnym serwisie Sandgren. Czyżby zaczynał uciszać krytyków?