Przemysław Kuwał

Akt. 03/06/2023, 16:30 GMT+2

Tak Iga Świątek zakończyła kapitalny występ w trzeciej rundzie

16:27
Kolejną rywalką Świątek będzie Kanadyjka Bianca Andreescu albo Ukrainka Łesia Curenko. Kończymy naszą relację na żywo, do zobaczenia przy okazji kolejnych spotkań turnieju.
16:25

Owacje dla Wang po wygranym punkcie w starciu ze Świątek

16:23
Świątek - Wang 6:0, 6:0. Koniec. Polka zwycięża po 51 minutach gry. Dobrze weszła w tego gema Wang, która przy głośnych owacjach kibiców prowadziła 30:0. Ponownie zabrakło jej jednak konsekwencji i w efekcie pożegnała się z turniejem, przegrywając mecz bez zdobytego gema.
16:19
Świątek - Wang 6:0, 5:0. Doczekaliśmy się nieco bardziej wyrównanej rywalizacji. Reprezentantka Chin zdołała doprowadzić do gry na przewagi przy podaniu Świątek, ale faworytka ostatecznie znów nie dała jej szansy na przełamanie i za chwilę stanie przed szansą na zamknięcie meczu.

Dominacja Świątek. Wang przełamana w 2. gemie 2. seta

16:11
Świątek - Wang 6:0, 4:0. Przełamanie! Wang ma dziś problemy z każdym elementem gry. Brakuje jej precyzji, bardzo niepewnie porusza się po korcie i nie jest w stanie sprawić żadnych problemów liderce WTA. Znów przegrała gema do zera.
16:08
Świątek - Wang 6:0, 3:0. Raszynianka po prostu bawi się na korcie, niczym na treningu. Kolejny gem wygrany do zera ląduje na jej koncie, a za nami dopiero 37 minut meczu.

Bajgiel w 1. secie. Świątek ograła Wang do zera

16:06
Świątek - Wang 6:0, 2:0. Przełamanie! Wygląda na to, że zdobycie choćby gema będzie ogromnym sukcesem dla niżej notowanej tenisistki. Wang jest tak zestresowana, że póki co wygrała tylko jedną piłkę w drugiej partii spotkania.
16:02
Świątek - Wang 6:0, 1:0. Pierwsza rakieta świata nie zwalnia tempa. Zapisała na swoim koncie siódmego gema z rzędu, otwierając drugiego seta wygraną do zera przy własnym podaniu.
15:57
Świątek - Wang 6:0. Faworytka zamknęła pierwszą odsłonę meczu w zaledwie 25 minut, po raz trzeci przełamując serwis Chinki. Wykorzystała trzecią piłkę setową. To również trzeci set wygrany przez Świątek do zera w tym turnieju.

Świątek po raz drugi przełamała Wang w 1. secie

Świątek doskonale rozpoczęła spotkanie. Wang przełamana już w 2. gemie

15:52
Świątek - Wang 5:0. Chińska tenisistka dostała szansę od Polki, która zaczęła tego gema od błędów. Wang od stanu 30:0 nie zdołała już jednak zapunktować i jest o krok od przegrania pierwszego seta.
15:48
Świątek - Wang 4:0. Przełamanie! Raszynianka zaczęła tego gema od nieudanego returnu, lecz następnie nie pozwoliła już przeciwniczce na wygranie żadnej piłki. Mamy bardzo jednostronny pojedynek.
15:43
Świątek - Wang 3:0. Polka doskonale odczytuje zamiary swojej przeciwniczki i w pełni kontroluje wydarzenia na korcie centralnym. Wang jeszcze bez żadnego break-pointa. Świątek z trzema gemami przewagi po 11 minutach gry.
15:38
Świątek - Wang 2:0. Przełamanie! Chinka póki co wygląda na wystraszoną. Bardzo słabo spisała się w swoim pierwszym gemie serwisowym, przegrywając go do 15.
15:35
Świątek - Wang 1:0. Liderka rankingu WTA nieco nerwowo rozpoczęła spotkanie, przegrywając dwie pierwszej piłki. Szybko opanowała jednak sytuację i nie dała rywalce szansy na przełamanie.