Iga Świątek - Claire Liu: wynik na żywo i relacja live - Roland Garros 2023

4
0
Lukasz Lasia

Akt. 01/06/2023, 17:13 GMT+2

Nie był to wybitny występ Polki, ale najważniejsze, że jest pewny awans. Zapraszając na kolejną relację, czekamy na mecz. A dziś dziękujemy za uwagę!
W trzeciej rundzie rywalką Igi będzie Chinka Xinyu Wang.
6:4, 6:0 - czyli wynik taki sam jak w pierwszej rundzie. Tym razem jednak czas dłuższy, spotkanie trwało dokładnie półtorej godziny.
6:0
Wygrana i awans Świątek stały się faktem. Liu zaczęła gema od prowadzenia 30:0, a potem 40:30. Nie wykorzystała jednak szansy na przełamanie. Godne odnotowania dwa perfekcyjne zagrania Polki, zwłaszcza agresywny, niezwykle precyzyjny forhend.

Iga Świątek awansowała do 3. rundy Roland Garros

5:0
Poprzedni gem odebrał ostatnie chęci Liu. Niby jeszcze walczy, ale popełnia już zbyt dużo niewymuszonych błędów. Świątek dokłada trzecie przełamanie i jest gema od wygranej.
4:0
Czwarty gem drugiego seta, trwający ponad osiem minut, był najbardziej zaciętym ze wszystkich rozegranych w tym spotkaniu. Amerykanka miała trzy okazje na przełamanie, ale w kluczowej sytuacji uderzyła w taśmę. Nie będzie powtórki z pierwszego seta. Polka coraz bliżej awanu.
3:0
Mamy powtórkę, jeśli chodzi o wynik, z pierwszego seta. Od stanu 30:30 Świątek popisała się kapitalnymi zagraniami - najpierw mocnym returnem zaskoczyła rywalkę, a potem w pełnym biegu znakomicie uderzyła bekhendem po linii. W meczu mało mamy długich wymian, ale gdy do nich już dochodzi, Polka z reguły jest w nich górą.

"Specjalność zakładu Iga Świątek Sp. z o.o." – Świątek z podwójnym przełamaniem

2:0
Polka popełnia już mniej błędów. Gema zakończyła świetnym top-spinowym uderzeniem. Ale brawa również dla Amerykanki za wspaniały skrót przy stanie 30:0 dla Świątek.

Liu zaskoczyła Świątek doskonałym skrótem w 2. secie

1:0
Doskonały return, forhend, smecz i od przełamania rozpoczyna drugą partię Iga.

Świątek przełamała Liu na rozpoczęcie 2. seta

Drugi set rozpoczęty! Serwuje Amerykanka.
55 minut - tyle trwał pierwszy set. Warto podkreślić, że takim samym wynikiem - 6:4 - zakończyła się również inauguracyjna odsłona starcia Polki z Buscą.
6:4
Iga przejęła przewagę serwisem, co przełożyło się na jej grę w tym gemie. Wygrała go pewnie, do zera. Brawo!

Świątek wygrała 1. seta w meczu z Liu

5:4
Kolejny wyrównany gem. Polka kłóciła się w nim z arbitrem, po tym jak trafiła w linię, ale sędzia linowy wywołał aut. Amerykanka nie trafiła potem w kort, jednak sędzia nakazał powtórkę. Return w aut Igi zakończył gema.
5:3
Zacięty gem za obiema tenisistkami. Bardzo dobrze agresywnie returnowała Liu w tym gemie. Doczekała się break pointa, ale w końcówce Świątek pokazała klasę. Celnym bekhendem zakończyła tego niełatwego gema.
4:3
Ma trzecie przełamanie Iga, która zdaje się wracać na właściwe tory. Wrócił świetny forhend i wróciła przewaga naszej tenisistki.

Świetny return i ponowne prowadzenie Świątek w 1. secie meczu z Liu

3:3
Rozregulowała się raszynianka. Od stanu 3:0 Iga seryjnie popełnia błędy - a to podwójny błąd serwisowy, a to uderzenia w aut. Efekt? Trzeci kolejny gem dla Liu.

Świątek po raz kolejny przełamana. Liu doprowadziła do wyrównania

3:2
Świetny gem serwisowy Amerykanki i drugi gem z rzędu pada na jej konto. Wygrywa do 30.
3:1
Szkoda tego gema. Liu prowadziła 40:15, ale nie wykorzystała dwóch okazji na przełamanie. Polka ślizga się na korcie, ale wyrównała i wydawało się, że pójdzie za ciosem. Niestety, dwukrotnie trafiła w siatkę.

Liu odpowiedziała przełamaniem w 4. gemie starcia z Świątek

3:0
Iga ma już przewagę dwóch przełamań. Bardzo agresywne atakowanie od razu przy serwisie Liu było kluczem do wygrania tego gema.