Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova odpadły w 1. rundzie turnieju gry deblowej

Michał Rożniatowski

31/05/2023, 19:11 GMT+2

Do wielkiej sensacji doszło w turnieju deblowym na kortach Rolanda Garrosa. Już na 1. rundzie rywalizację zakończyła jedna z najlepszych par świata - Barbora Krejcikova oraz Katerina Siniakova. Dla Czeszek była to pierwsza porażka od przeszło pół roku.

Piłka meczowa ze spotkania 1. rundy Krejcikova/Siniakova - Eikeri/Hozumi

Para Krejcikova/Siniakova to obecnie zdecydowanie jeden z najlepszych duetów na świecie. Dość powiedzieć, że obie wspólnie sięgnęły po siedem tytułów wielkoszlemowych, a bezkonkurencyjne były w trzech ostatnich edycjach Wielkiego Szlema (kolejno Wimbledon oraz US Open w 2022, a także Australian Open w 2023 roku).
Poprzedni raz zeszły z kortu pokonane dokładnie 8 listopada zeszłego roku, gdy przegrały w decydującym spotkaniu WTA Finals w Fort Worth.

Miłe złego początki

Początek środowego starcia wcale nie zapowiadał, że ta znakomita passa zostanie przerwana. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3 na korzyść Czeszek, triumfatorek francuskiego turnieju z 2018 oraz 2021 roku. Jednak od tego momentu obraz meczu znacząco się zmienił. W kolejnych dwóch partiach to norwesko-japoński debel zyskał przewagę na korcie, w obu odsłonach triumfował 6:2 i sensacyjnie awansował do drugiej rundy Rolanda Garrosa.

Była to druga przegrana Krejcikovej na przestrzeni dwóch dni. We wtorkowym spotkaniu gry pojedynczej tenisistka rozstawiona z numerem 13, zwyciężczyni singla z 2021 roku, uległa wyraźnie niżej notowanej Ukraince Łesi Curenko (66. WTA) 2:6, 4:6.

Curenko pokonała Krejcikovą w 1. rundzie Roland Garros

Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (obie Czechy, 1) - Ulrikke Eikeri/Eri Hozumi (Norwegia/Japonia) 6:3, 2:6, 2:6