Dziwne rzeczy w meczu Świątek. Zapaść, na koniec roztrzaskana rakieta

Akt. 02/11/2023, 11:17 GMT+1

Takich obrazków w tenisie na najwyższym światowym poziomie praktycznie się nie widuje. Coco Gauff, która serwowała, by wygrać drugiego seta w środowym meczu z Igą Świątek, popełniła cztery podwójne błędy i oddała przewagę. Swoją wpadką była tak rozbita, że roztrzaskała rakietę, a za chwilę przegrała cały mecz.

Świątek – Gauff w ćwierćfinale Roland Garros

Starcie Polki i Amerykanki w Cancun było już 10. ich bezpośrednim meczem. Po raz dziewiąty wygrała Świątek, ale okoliczności, w których tego dokonała, były niecodzienne.
Rozstawiona z dwójką 22-latka weszła w pojedynek koncertowo. Była niezwykle solidna i skuteczna, wygrała partię otwarcia 6:0, po raz kolejny demolując aktualną mistrzynię US Open.

Coco Gauff

Koszmarny gem serwisowy

Gauff się jednak podniosła. Przez długie minuty drugiego seta to ona kontrolowała przebieg seta i przy stanie 5:4 przystąpiła do serwisu, który miał jej dać wyrównanie w całym spotkaniu.
I zaczęły dziać się rzeczy niespotykane. Przy nasilonym wietrze Amerykanka zaczęła od podwójnego błędu serwisowego. Zaraz dorzuciła kolejnego, coraz bardziej się irytując. Kiedy pomyliła się jeszcze dwa razy, gem trafił na konto Świątek, która cieszyła się z przełamania, choć ani razu nie odbiła piłki. Gauff była zszokowana i z wściekłością roztrzaskała rakietę o kort.
Było 5:5 i wszystko było możliwe, ale Amerykanka zupełnie nie potrafiła się otrząsnąć. Można było odnieść wrażenie, że do jej oczu napływają łzy. W takim stanie nie dała rady już nawiązać walki i przegrała 0:6, 5:7.
Świątek z dwoma zwycięstwami prowadzi w grupie drugiej WTA Finals i jest niemal pewna awansu do półfinału.